Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Village - zapisywanie gry: jak i gdzie wykonać save

Autozapis (autosave) i maszyny do pisania.

Zapis stanu rozgrywki w Resident Evil Village odbywa się na dwa sposoby:

  • autozapis - gra automatycznie zapisze stan rozgrywki w określonych miejscach, np. przed kluczowym wydarzeniem (np. walką z bossem);
  • ręczny zapis - możemy wykonać zapis gry samodzielnie, jeśli odnajdziemy maszynę do pisania.

W przypadku autozapisu nie musimy niczym się martwić - zapis gry zostanie wykonany automatycznie w wybranych miejscach.

Podczas rozgrywki, w kilkunastu miejscach, znajdziemy maszynę do pisania (1). Korzystając z niej, możemy wykonać ręczny zapis. Wówczas wyświetli się lista zapisów i pustych miejsc na zapis. Możemy wykorzystać wolne miejsce lub nadpisać inny save. Nie ma ograniczenia w liczbie użyć danej maszyny. Możemy korzystać z niej niemal co chwilę. Zatem, jeśli mamy taką potrzebę, możemy wracać do punktu zapisu, kiedy uznamy to za stosowne.

Jeśli nie możesz odnaleźć ręcznego punktu zapisu, warto skorzystać z mapy i poszukać na niej ikony maszyny do pisania (2) - w ten sposób dotrzesz do najbliższego miejsca zapisu. Na mapie wyświetli się stosowna ikona, jeśli wcześniej odkryłeś maszynę do pisania.

Warto wykonywać, co jakiś czas, ręczne zapisy stanu gry. Autozapis potrafi być zawodny w grach, a co więcej możliwe, że będziesz chciał wrócić do jakieś lokacji po jakimś czasie, np. żeby zebrać wszystkie znajdźki, a w późniejszych etap gry możliwość powrotu do danego miejsca może zostać zablokowana.

Następnie: Resident Evil Village - mapa: jak korzystać, kolory, oznaczenia

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil Village - jak odblokować najwyższy poziom trudności

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze