Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Village - zamek: jak wejść

Jak przedostać się do zamku Dimitrescu.

Po tym jak uciekłeś z płonącego domu Luizy, twoim kolejnym celem w Resident Evil Village jest zamek Dimitrescu, do którego prowadzi trop związany poszukiwaniem córki Ethana - Rose.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Drzwi prowadzące do zamku (1)znajdują się w centralnym punkcie wioski, pomiędzy cmentarzem (graveyard) a kościołem. Aby otworzyć wrota, potrzebujesz dwóch przedmiotów:

  • Maiden Crest - ten element odnajdziesz w kościele (2), leży na ołtarzyku.
  • Demon Crest - znajduje się w kapliczce (3), która stoi przed domem Luizy (4). Aby otworzyć kapliczkę, musisz posiadać śrubokręt. Jak dostać się do domu Luizy i jak zdobyć śrubokręt, opisaliśmy na stronie: Resident Evil Village - wioska: cmentarz, dom Luizy.

Kiedy zdobędziesz oba elementy - Maiden Crest (5) i Demon Crest (6) - umieść je w odpowiednich miejscach we wrotach: Maiden Crest (głowa kobiety) - po lewej stronie, a Demon Crest (głowa demona) - po prawej. Wówczas przekręć przedmioty tak, by pasowały do rzeźby.

Drzwi otworzą się. Ścieżka prowadzi do zamku. Wejdź do schodach do pierwszego pomieszczenia. Podejdź do dźwigni (7) i spróbuj użyć jej - wówczas pojawi się Heisenberg, który cię pojma i zaprowadzi do matki Mirandy.

Po zakończeniu scenki przerywnikowej, podczas której poznasz swoich głównych przeciwników, rozpocznie się ucieczka Ethana po torze przeszkód przygotowanym przez Heisenberga.

Następnie: Resident Evil Village - ucieczka po torze przeszkód Heisenbega, Duke

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil Village - wioska: cmentarz, dom Luizy

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze