Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Village sprzedaje się lepiej niż remake RE2

Capcom ujawnił nowe wyniki.

Przedstawiciele Capcomu przedstawili nowe wyniki sprzedaży Resident Evil Village. Okazuje się, że gra cieszy się większym zainteresowaniem niż wcześniejsze odsłony serii.

Na japońskim profilu cyklu na Twitterze poinformowano, że wydana dwa miesiące temu produkcja znalazła dotychczas 4,5 miliona nabywców. To o 500 tysięcy więcej względem wyników, które przekazywano pod koniec maja. Dane obejmują kopie pudełkowe i cyfrowe.

Tytuł jest obecnie jedną z najszybciej sprzedających się odsłon serii. Dla porównania, remake Resident Evil 2 w analogicznym okresie od premiery rozszedł się w liczbie 4 milionów sztuk, a Resident Evil 7 osiągnął rezultat 3,5 miliona.

Akcja Village kontynuuje wydarzenia z „siódemki”. Gracze ponownie wcielają się w Ethana Wintersa, który w poszukiwaniu porwanej córki trafia do tytułowej wioski, gdzie mierzy się między innymi ze słynną Lady Dimitrescu.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze