Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Village inspirowane jest czwartą częścią cyklu - przyznaje producent

„To najlepszy survival horror w historii”.

  • Resident Evil Village wzorowany jest na czwartej odsłonie serii
  • Pojawi się wiele elementów zaczerpniętych ze wspomnianej części cyklu

Przedstawiciel Capcomu przyznał, że Resident Evil Village jest w dużej mierze inspirowane czwartą odsłoną cyklu.

W nowej grze pojawią się liczne odniesienia do części z 2005 roku. Obie rozgrywają się na terenach mrocznej wioski i zamku w Europie, stawiają większy nacisk na walkę, a nawet oferują podobny system ekwipunku.

- Zauważycie, że zaczerpnęliśmy mnóstwo inspiracji z Resident Evil 4. Zespół włożył wiele wysiłku w stworzenie autentycznego klimatu - mówi Peter Fabiano, producent tytułu, w wywiadzie dla Official PlayStation Magazine, cytowany przez Wccftech. - Na odkrycie czeka szereg niespodzianek, gracze zauważą balans między starciami, eksploracją i zagadkami.

Wiele elementów gry wzorowanych jest na Resident Evil 4

Deweloper podkreśla, że pierwsze pomysły na Village pojawiły się w umysłach twórców pod koniec prac nad siódmą odsłoną. Autorzy przywiązali się do Ethana Wintersa i chcieli opowiedzieć ciąg dalszy losów bohatera.

- Nieustannie przekazujemy szczegóły o projekcie wszystkim naszym ekipom, co pozwoliło nam uzyskać opinie, pomagające nam w tworzeniu gry, która w naszej opinii jest najlepszym survival horrorem w historii - dodaje Fabiano.

Resident Evil Village ukaże się 7 maja na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze