Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remedy: wszyscy w zespole chcą nowego Alana Wake'a

Prawa do marki w rękach studia.

Podczas wywiadu udzielonego serwisowi DualShockers przez dewelopera Remedy Entertainment, oprócz nowej gry studia - Control - pojawił się również temat Alana Wake'a i wyczekiwanej przez miłośników gry kontynuacji.

- Tak, mamy prawa do marki Alan Wake - tłumaczy Mikael Kasurinen, który pracował nad grą jako projektant koncepcyjny. - Od razu chcę powiedzieć, że produkcja jest bardzo bliska naszemu sercu i myślę, że wszyscy w zespole chcą nowej gry z tym bohaterem.

- Niestety, nie mogę powiedzieć nic więcej. Zobaczymy, co dalej stanie się z Alanem, ale zdecydowanie chcemy, by nowa gra powstała - dodaje.

Alan Wake to wydana w 2010 gra z pogranicza akcji i thrillera. Wcielamy się w tytułowego pisarza, który po przybyciu do tajemniczego miasteczka, traci małżonkę w niewyjaśnionych okolicznościach. Walczymy ze stworzeniami pokrytymi cieniem, którego należy się najpierw pozbyć za pomocą światła.

Oszczędzanie baterii stanowiło klucz do sukcesu

Fabuła zakończyła się w sposób, który sugerował powstanie kontynuacji. Wydano co prawda dodatek Alan Wake's American Nightmare, lecz opowieść rodziła kolejne pytania.

Na krótko przed rozpoczęciem targów E3 Remedy zapowiedziało swój nowy projekt - wspomniane wcześniej Control. To ponownie trzecioosobowa strzelanka science-fiction, przypominająca nieco Quantum Break. Bohaterka wykorzystuje zdolności specjalne, jak telekinezę. To na tej produkcji skupia się aktualnie Remedy.

O zamiłowaniu do marki i chęci wznowienia prac przedstawiciele studia wypowiadali się już w 2016 roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze