Skip to main content

Przygotujcie się na Alan Wake 2. Twórcy streszczają fabułę poprzedniej gry i DLC

Ale my nie spoilujemy.

Premiera Alan Wake 2 zbliża się wielkimi krokami, ale od pierwszej części minęło naprawdę sporo czasu i nie każdy musi pamiętać, na czym skończyła się przygoda pisarza. Na szczęście twórcy ułatwiają sprawę i wyjaśniają zawiłości fabularne na przystępnym materiale.

Przed premierą Alan Wake 2 warto zapoznać się z historią pierwszej części, choć nie każdy może mieć czas i chęci, by przechodzić całą grę, a niektórych nowych graczy może też odstraszyć nieco trącąca już myszką rozgrywka, która nawet w zremasterowanym wydaniu pokazuje swój wiek.

Dla takich osób - oraz dla tych, którzy po prostu chcieliby sobie przypomnieć historie Alana - przygotowano ciekawy materiał wideo, w którym główny scenarzysta Remedy Entertainment streszcza fabułę pierwszej części Alana Wake'a. Całość uzupełniono scenami z Alan Wake Remastered, więc nie musimy pozostawiać zbyt wiele wyobraźni.

Co więcej, Sam Lake z Remedy opowiada też o wydarzeniach przedstawionych w dodatkach do pierwszej gry, w samodzielnym rozszerzeniu/spin-offie Alan Wake's American Nightmare, a nawet w DLC do Control - AWE, które również zazębia się fabularnie z historią Alana. Naturalnie ostrzegamy przed spoilerami ze wspomnianych gier i zachęcamy do samodzielnego ich poznania, jednak równie dobrze można ograniczyć się do wysłuchania streszczenia.

Alan Wake 2 to survival horror, który zadebiutuje 25 października na PC, PS5 i Xbox Series X/S. Opowieść kontynuuje wątki zapoczątkowane w pierwszej części oraz nawiązuje do innych wspomnianych wyżej produkcji. W ostatnich dniach Sam Lake sporo zdradził na temat gry i jej powiązań z szerszym uniwersum wykreowanym przez fińskie studio Remedy Entertainment.

Zobacz także