Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remedy nadal rozważa Alan Wake 2

Sam Lake: „Zawsze szukamy nowych pomysłów”.

Studio Remedy Entertainment nadal aktywnie dyskutuje na temat potencjalnego rozpoczęcia prac nad kontynuacją serii Alan Wake, rozpoczętej w 2010 roku.

Plany twórców na powrót do uniwersum zręcznościowych horrorów nie są tajemnicą, a ostatnio nadzieje fanów rozbudzono za pomocą nazwy „Alan Wake Returns”, co okazało się być jedynie fikcyjnym serialem, umieszczonymi w Quantum Break.

- Otwarcie mówimy o naszym zamiłowaniu do Alan Wake - przyznał szef Remedy, Sam Lake, podczas niedawnej rozmowy z Eurogamerem. - Ta licencja należy do nas. Jak już mówiłem, jesteśmy otwarci na jej powrót. Obecnie zajmujemy się oczywiście Quantum Break, ale zawsze szukamy nowych pomysłów, tworzymy prototypy.

- Co chwilę pojawiają się nowe koncepty, a Alan Wake na pewno jest jednym z nich, choć nie jedynym. Idee pojawiają się i znikają, czasami zatrzymując się na dłużej, gdy wydaje się, że mamy coś konkretnego. Obecnie nie mamy jednak nic do powiedzenia, żadnych nowych wiadomości.

Lake poruszył także temat wspomnianego Alan Wake Returns, zarejestrowanego nawet oficjalnie jako nazwa w amerykańskim urzędzie patentowym - właśnie to zwróciło uwagę graczy.

- Przyjęcie tej informacji było bardzo ekscytujące - mówił. - To na pewno dobry znak! W mojej głowie wszystkie te rzeczy są częścią jednego uniwersum, jak echa. Lubię różne warstwy elementów. W Alan Wake mieliśmy nawiązania do Max Payne.

Quantum Break stanowi innowacyjne połączenie gry akcji TPP z serialem. Gra zaczynała właśnie jako kontynuacja Alan Wake, gdy Remedy poprosiło o pomoc studio z Los Angeles, pokazując swój koncept.

- Początkowo zaprezentowaliśmy pomysł na Alan Wake 2, zawierający sceny z prawdziwymi aktorami - wyjaśniał Lake. - Robiliśmy małe rzeczy w tym stylu i chciałem pójść krok dalej. Byli bardzo podekscytowani [w Los Angeles - dop. red.], ponieważ chcieli zrobić coś większego. Zapytali nawet: dlaczego tego nie rozwinąć? Z chęcią to zrobiliśmy!

Prototyp Alan Wake 2 widzieliśmy w ubiegłym roku, choć do czasu Quantum Break pomysł przeszedł oczywiście przez wiele zmian o modyfikacji.

- Za zamkniętymi drzwiami cały czas trwa niewidzialna praca - przyznał Lake. - Koncepty ewoluują, rozwijają się. Wydawało się, że nasze najnowsze pomysły na Alan Wake są tak daleko od tamtych pierwszych założeń, że mogliśmy pokazać to wideo.

Ale czy Microsoft byłby zainteresowany sfinansowaniem nowej odsłony serii z pisarzem w roli głównej?

- Za wcześnie, by powiedzieć cokolwiek konkretnego - zapewnił producent. - Prowadziliśmy i nadal prowadzimy rozmowy na ten temat. Obecnie nie ma żadnych ostatecznych wieści do przekazania.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze