Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Alan Wake ma już 10 lat

Rocznica debiutu serii o pisarzu horrorów.

Dzisiaj mija 10 lat od premiery Alan Wake - wykreowanej przez Remedy Entertainment serii o przygodach tytułowego pisarza.

Gra zadebiutowała 14 maja 2010 roku na Xbox 360, a dwa lata później ukazała się na PC. Natomiast w 2012 roku do sprzedaży trafiło American Nightmare - kontynuacja losów bohatera, ale na nieco mniejszą skalę.

Alan Wake opowiada o losach pisarza horrorów. Autor zmaga się z brakiem weny - aby przerwać stagnację twórczą, udaje się do miasteczka Bright Falls. W malowniczym i spokojnym na pozór miejscu skrywa się jednak zło, które objawia się nocą.

Seria do tej pory nie doczekała się kolejnej części, co jest podyktowane skomplikowaną sytuacją prawną cyklu - do niedawna marka nie należała do Remedy Entertainment, a firmy Microsoft. Jakiś czas temu deweloperzy odzyskali jednak pełną kontrolę nad swoim dziełem.

Niewykluczone, że studio wkrótce wróci do przygód Alana Wake'a. W ubiegłorocznym Control umieszczono szereg odniesień do historii pisarza, co wskazuje, że obie gry osadzone są w tym samym świecie. Spekuluje się też, że bohater pojawi się w drugim DLC do nowszej z produkcji.

Poprzednio: Sony o różnicach w marketingu między PS5 a Xbox Series X: poczekajmy na wyniki sprzedaży

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze