Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przedziwne „Pokemony ze spluwami" nadal powstają. Jest nowy gameplay

Zastrzel je wszystkie.

Prześmiewcze i parodiujące inne produkcje gry zwykle prezentują się dość mizernie, ale w przypadku Palworld mamy do czynienia z całkiem dopracowanym tytułem - przynajmniej na pierwszy rzut oka. „Pokemony ze spluwami” doczekały się właśnie nowego materiału z rozgrywki.

Pozornie mogłoby się wydawać, że zapowiedziane kilka lat temu Palworld od studia Pocketpair to po prostu kolejna gra polegająca na łapaniu słodkich stworków, trenowaniu ich i wystawianiu w pojedynkach na wzór Pokemonów czy stareńkiego Monster Rancher. Przyjazna młodszym odbiorcom gra nabiera jednak zupełnie innego wydźwięku, gdy zorientujemy się, jak ważną rolę odgrywa tu broń palna - używana zarówno przez trenerów, jak i ich pupili.

Nowy gameplay Palworld przybliża niuanse rządzące tym światem, w tym proces łapania stworków, który polega w dużej mierze na ostrzeliwaniu ich z broni automatycznej. Nawet tak trywialny aspekt Pokemonów, jakim było chwytanie i przechowywanie dzikich stworzeń za pomocą pokeballi, został tu wykręcony do granic absurdu zahaczającego o znęcanie się nad zwierzętami. Na szczęście stworki nie są bezbronne i też potrafią odpowiedzieć ogniem.

Trzeba jednak przyznać, że przetrzymywanie złapanych „przyjaciół” (z angielskiego „pals”, jak w tej grze nazywane są „pokemony”) stłoczonych jeden na drugim w ciasnej klatce może być odrobinę niepokojące. Choć mamy tu do czynienia z ewidentną parodią, to gra raczej nie nadaje się dla młodszych graczy - mimo żywej stylistyki obfitującej w ciepłe i nasycone barwy.

Palworld to sieciowa gra akcji z elementami MMO, w której możemy hodować, rozmnażać i trenować wspomniane stworki. Ważnym aspektem rozgrywki są elementy survivalowe jako konieczność dbania o zapasy czy walka z kłusownikami (czasami trzeba zjeść swojego pupila). Ponadto twórcy obiecują system ujeżdżania stworków, budowanie osad za pomocą zniewolonych „przyjaciół”, a nawet prowadzenie farmy czy eksplorację lochów. Gra zadebiutuje we wczesnym dostępie na Steamie w styczniu przyszłego roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze