Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Palworld przypadkiem naprawili błąd, który celowo zostawili w grze. Teraz przepraszają

A gracze domagają się jego przywrócenia.

Twórcy Palworld ze studia Pocketpair przyznali, że w najnowszej wersji gry przypadkowo naprawili błąd, który wcześniej celowo zostawili w grze. W mediach społecznościowych wystosowali oficjalne przeprosiny, a gracze domagają się dodania usterki z powrotem - tym razem jako pełnoprawnej mechaniki.

W wyniku przeprowadzonej naprawy różnych błędów w najnowszej aktualizacji, przypadkiem naprawiliśmy glitch, który pozwalał graczom schwytać bossa wieży. Przepraszamy za nieumyślne naprawienie błędu” - napisał oficjalny profil studia w serwisie społecznościowym X (dawniej Twitter).

Omawiany błąd pozwalał schwytać podczas walki ludzkich bossów specjalnych wież, podczas gdy w walce ujeżdżali swoje Pale. Tworzyło to zabawne i unikalne połączenie stworka i trenera, który przyzwany do głównego obszaru świata zachowywał się tak samo, jak podczas walki na arenie bossa. Biorąc pod uwagę, że usterka została „nieumyślnie” naprawiona, to twórcy wcześniej najprawdopodobniej celowo pozostawili ją w grze, aby gracze mogli z niej skorzystać.

Teraz, jak informuje serwis Games Radar, na oficjalnym serwerze Discord gry oraz w nieoficjalnym dziale Reddita pojawia się mnóstwo próśb o ponowne dodanie błędu do gry, być może tym razem w formie oficjalnej mechaniki. Niespodziewane oświadczenie twórców także spotkało się z bardzo ciepłym odbiorem wśród internautów - przeprosiny zdecydowanie zostały przyjęte, a do tego wiele osób chwali studio Pocketpair za intencjonalne zostawianie w grze elementów, które podobają się graczom.

Przypomnijmy, że Palworld zadebiutowało na początku roku na PC, Xbox One oraz Xbox Series X/S (także w abonamencie Game Pass). W grze trafiamy do świata zamieszkanego przez tytułowe Pale - podobne do Pokemonów stworki cechujące się unikalnymi umiejętnościami opartymi na żywiołach. Zadaniem gracza jest łapanie kolejnych okazów, stworzenie dobrze prosperującej bazy oraz zapuszczanie się coraz dalej w głąb mapy, na obszary, które wymagają coraz wyższych poziomów doświadczenia.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Palworld

Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze