Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rockstar robi porządki na stronie GTA 6. Kolejna zapowiedź może być niedaleko

Przygotowania pod nowe materiały?

Tajemnicza aktywność na oficjalnej stronie poświęconej Grand Theft Auto 6 może być wskazówką na to, że Rockstar Games szykuje się do ujawnienia nowych materiałów, albo i nawet kolejnego zwiastuna.

Jak podaje serwis IGN, spostrzegawczy internauci przyłapali studio na zaktualizowaniu interfejsu strony o nowe linki, będące najwyraźniej placeholderami pod oficjalne materiały z GTA 6.

Przez pewien czas produkcja posiadała nawet własną zakładkę z przygotowaną przestrzenią pod kolejne materiały. Dziś ślad po niej zaginął, ale profil „GTA 6 Countdown” zdążył co nieco uwiecznić na screenie.

Oczywiście niewykluczone, że tajemniczymi materiałami mogą być po prostu ujęcia wycięte z pierwszego zwiastuna, ale co w takim razie stało na przeszkodzie, aby wrzucić je na stronę już w grudniu?

Bardziej sensownym pomysłem byłaby raczej publikacja kolejnego zwiastuna, połączona właśnie z ujawnieniem screenów. Niewykluczone też, że Rockstar zamierza przypomnieć światu o GTA 6 przed spotkaniem inwestorskim Take-Two, które zaplanowano na 16 maja.

Od premiery pierwszego zwiastuna minie wkrótce pół roku, więc pora wydaje się całkiem odpowiednia. Biorąc pod uwagę, że GTA 6 ma zadebiutować na konsolach PS5 i Xbox Series X/S już w 2025 roku, miłoby byłoby też poznać bardziej precyzyjny termin debiutu. Dobrą opcją na urozmaicenie oczekiwania na ruch Rockstara mogą być fanowskie przeróbki, jak choćby ta, w której bohaterami trailera zostały postacie z „piątki”.

Read this next