Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Problemy z upgradem Cyberpunk 2077 na PS5. Niektórzy nie mogą pobrać aktualizacji

Chodzi o błędny region.

Wraca sprawa z kłopotliwym procesem upgrade'owania gier na PS5. Wczoraj zadebiutowała next-genowa wersja Cyberpunk 2077, ale niektórzy właściciele konsoli Sony alarmują, że nie mogą uzyskać dostępu do aktualizacji.

Jak pisze IGN, problem dotyczy graczy z Europy, którzy posiadają pudełkowe edycje gry na PS4. Część osób nie może pobrać ulepszonego tytułu, ponieważ kopia produkcji pochodzi z innego regionu niż ten, w którym zarejestrowano profil użytkownika w PSN.

CD Projekt wie o kłopotach. „Aby właściciele wersji płytowej mogli ściągnąć next-genową aktualizację, CUSA (kod PlayStation) płyty musi zgadzać się z twoim kontem” - tłumaczą deweloperzy w FAQ na stronach pomocy technicznej firmy.

Zespół na razie nie przedstawił rozwiązania. Teoretycznie można jednak obejść problem poprzez założenie nowego profilu - tym razem w regionie, który odpowiada posiadanej edycji gry. Jest to jednak nieoficjalna metoda.

Gracze zwracają też uwagę, że na PS5 proces uzyskania ulepszonej wersji Cyberpunk 2077 jest bardziej skomplikowany niż na Xbox Series X/S. Na platformie Sony udoskonalona edycja to osobny produkt, który trzeba ręcznie wybrać i pobrać.

Przetransportowanie zapisów rozgrywki też nie jest proste: należy najpierw wyeksportować save'y z wydania PS4, a potem przenieść do odsłony na PlayStation 5.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze