Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pół godziny akcji z Cyberpunk 2077 na PS5 i Xbox Series X - dziś premiera

Ray tracing, 4K i nie tylko.

CD Projekt ujawnił gameplay z Cyberpunk 2077 w wersjach dedykowanych konsolom PlayStation 5 i Xbox Series X. Aktualizacja jest już dostępna do pobrania.

Oba prezentują tę samą misję, ale jest też rzut oka na inne elementy rozgrywki, jak edytor postaci (z nową możliwością zmiany wyglądu postaci w dowolnym momencie kampanii) czy ekrany ekwipunku.

Jak podali twórcy, dzięki aktualizacji 1.5 nowe konsole skorzystają z opcji ray tracingu i wyświetlą obraz nawet w rozdzielczości 4K - ale nie natywnie, a przy użyciu dynamicznego skalowania. Przygotowano dwa tryby wyświetlania obrazu: jeden koncentrujący się na wydajności, drugi właśnie na zaawansowanym oświetleniu.

Do tego oczywiście krótsze czasy ładowania, a także różnorodne „inne wizualne i techniczne poprawki”. W przypadku PlayStation 5 przygotowano także wsparcie dla unikatowych funkcji padów DualSense, włącznie z głośnikiem, odgrywającym między innymi dźwięki telefonu.

Nie opublikowano ujęć z Xbox Series S - sceny zarejestrowane na słabszej konsoli zaprezentowano wyłącznie podczas transmisji na żywo.

Udostępniono również wersję demonstracyjną, pozwalającą sprawdzić Cyberpunk 2077 przez 5 godzin, na każdej konsoli nowej generacji. Warto też pamiętać, że aktualizacja na PlayStation 5 i Xbox Series X/S jest darmowa dla posiadaczy wersji PS4 i Xbox One.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze