Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prezes CI Games o 22 mln złotych straty: rok 2018 uważam za bardzo udany

Firma prezentuje wyniki finansowe.

Przedstawiciele CI Games zaprezentowali sprawozdanie finansowe za miniony rok rozliczeniowy. Polska firma zanotowała stratę w wysokości 22,69 milionów złotych netto.

To znaczny spadek w porównaniu z okresem sprzed poprzednich dwunastu miesięcy, gdy wygenerowano zyski w wysokości 5,45 milionów złotych netto. Z najnowszych rezultatów jest jednak zadowolony prezes rodzimej spółki - Marek Tymiński.

„Rok 2018 uważam za bardzo udany. Dokonaliśmy szeregu znaczących zmian i na dziś posiadamy dużo mocniejsze fundamenty oraz realny potencjał aby nasze wyniki finansowe w latach kolejnych były znacząco lepsze od historycznie najlepszych” - napisał menedżer w liście do akcjonariuszy.

Cover image for YouTube videoSniper Ghost Warrior 3 | Launch Trailer

Szef CI Games podkreślił, że w ubiegłym roku firma nie wydała żadnej nowej produkcji, więc bazowała jedynie na starszych grach. Sprzedaż tytułów przełożyła się na łączne przychody wynoszące 21,99 mln złotych (poprzednio: 103,03 mln złotych).

Niedawno zaś poinformowano, że Sniper: Ghost Warrior 3 znalazł jedynie 1,3 miliona nabywców. Biorąc pod uwagę, że strzelanka ukazała się na trzech dużych platformach, wynik można uznać za rozczarowanie.

CI Games pracuje nad kontynuacją Lords of the Fallen

Zobacz: Sniper Ghost Warrior 3 - Poradnik, Solucja

Nienajlepsze rezultaty gry to efekt kłopotów w okresie premiery. Po problemach CI Games postanowiło wdrożyć nową strategię działania, aby skoncentrować się na mniejszych projektach - jeden z nich oparty jest na fundamentach snajperskiego cyklu.

Obecnie spółka przygotowuje Lords of the Fallen 2, czyli kontynuację produkcji z 2014 roku. Stworzenie tytułu zlecono zewnętrznemu zespołowi - nowojorskiemu studiu Defiant, które składa się z byłych autorów serii Just Cause.

Źródło: Stooq

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Sniper Ghost Warrior 3

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze