Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sniper Ghost Warrior 3 - sprzedano jedynie 1,3 miliona egzemplarzy

Wynik poniżej oczekiwań.

W opublikowanym komunikacie przedstawiciele firmy CI Games przedstawili nowe wyniki sprzedaży strzelanki Sniper Ghost Warrior 3. Do końca grudnia ubiegłego roku produkcja znalazła ponad 1,3 miliona nabywców.

Biorąc pod uwagę, że strzelanka ukazała się na trzech dużych platformach - PC, PS4 i Xbox One - rezultat wydaje się niezbyt wysoki. Sama spółka zakładała pierwotnie, że gra rozejdzie się w 2,5 milionie egzemplarzy.

W związku z niezadowalającymi wynikami, obniżono nieco ostateczne prognozy dotyczące sprzedaży produkcji. Zarząd firmy oczekuje teraz, że tytuł znajdzie łącznie 2 miliony nabywców.

Sniper Ghost Warrior 3 po premierze otrzymało darmowy tryb sieciowy

Co ciekawe, początkowo CI Games przekonywało, że rezultaty Sniper Ghost Warrior 3 „przewyższają założenia przyjęte krótko po premierze gry”. Wówczas informowano, że do sklepów wysłano ponad 700 tysięcy kopii.

Produkcja ukazała się w kwietniu 2017 roku, ale została chłodno przyjęta przez recenzentów i graczy. Narzekano przede wszystkim na szereg usterek technicznych, które były obecne w projekcie.

Zobacz: Sniper Ghost Warrior 3 - Poradnik, Solucja

Efektem kłopotliwego debiutu Sniper Ghost Warrior 3 najprawdopodobniej była zmiana strategii działania CI Games. Polska spółka postanowiła skoncentrować swoje wysiłki na mniejszych grach - jedna oparta jest na fundamentach snajperskiego cyklu.

Źródło: Bankier

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze