Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Postacie z Cyberpunk 2077 w centrum „nagiego protestu” na Reddicie

Niektórych użytkowników trochę poniosło.

Na forum Reddit jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się zdjęcia prezentujące postacie graczy z Cyberpunk 2077 bez wierzchniego odzienia. Okazuje się, że akcja jest częścią szerszego protestu związanego ze statusem podforum poświęconego grze CD Projektu.

W wielkim skrócie chodzi o to, że subreddit Cyberpunka 2077 został oznaczony jako NSFW, czyli zawierający treści nieodpowiednie do przeglądania w trakcie pracy. Dla osób zaznajomionych z polską produkcją nie powinno być to zaskoczeniem, ponieważ przygody V w Night City zdecydowanie przeznaczone są dla osób dorosłych, poruszają dojrzałe tematy, ale tez nie stronią od przemocy i nagości.

Najwyraźniej jednak Reddit uznał, że to nie wystarczy, by uznać treści związane z grą za potencjalnie szkodliwe podczas pracy i rzekomo nakazał cofnąć zmiany, z czym nie zgadzają się moderatorzy oraz sami użytkownicy. W związku z tym forumowicze zaczęli publikować screeny przedstawiające nagie postacie oraz inne obrazki pochodzące z samej gry jak i prywatnych zbiorów forumowiczów (najczęściej są to przeróbki lub fanarty).

All hail spez
by u/BirthdayOutrageous74 in cyberpunkgame

Nietypowy protest zbiega się w czasie i najprawdopodobniej stanowi element szerszego sporu pomiędzy właścicielami platformy a jej użytkownikami. Reddit w ostatnim czasie postanowił ograniczyć dostęp zewnętrznych aplikacji i firm trzecich do API witryny oraz jej zaplecza, co spotkało się ze zdecydowanym sprzeciwem społeczności. W ramach sprzeciwu wiele subredittów przełączono właśnie w tryb NSFW.

Moderatorzy podforum Cyberpunka 2077 twierdza też, że Reddit nakazał im usuwanie nieodpowiednich treści, więc ostatecznie poprosili użytkowników o dostosowanie się i niepublikowanie postów jawnie naruszających regulamin. Warto jednak zaznaczyć, że chodzi o obrazki, które nie mają żadnego związku z grą i przedstawiają najzwyklejsze sceny z filmów dla dorosłych, jakie równiez zaczęły pojawiac się na podforum. Nagość w kontekście gry nadal jest dopuszczana przez moderatorów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze