Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

XDefiant jednak bez wersji PS4 i Xbox One. Ubisoft potwierdził oczywistość

Chodzi o jakość.

Ubisoft potwierdził, że sieciowa strzelanka XDefiant ominie platformy PlayStation 4 oraz Xbox One, choć pierwotnie została potwierdzona także i na te urządzenia.

Wraz ze zbliżającą się premierą, zaplanowaną na 21 maja, francuski wydawca sprecyzował listę platform docelowych w odpowiedzi na zapytanie jednego z fanów w serwisie X. „Dziękujemy za pytanie!” - napisano. „Chcieliśmy uzyskać stały poziom jakości gry, więc podjęliśmy decyzję o skupieniu się wyłącznie na konsolach obecnej generacji. Doceniamy wasze zrozumienie!”.

Zobacz na YouTube

Darmowa produkcja zmierza więc na PC (przez Ubisoft Connect), PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Na razie nie wspomniano o wydaniu wersji komputerowej w innych sklepach, takich jak Steam czy Epic Games Store.

XDefiant zapowiedziano oficjalnie w lipcu 2021 roku, gdy premiera na PS4 oraz na Xbox One miała jeszcze większy sens. Dzisiaj - trzy lata później - porzucenie tych platform także nie będzie zapewne większą niespodzianką czy rozczarowaniem.

W planach na 21 maja jest 5 trybów rozgrywki, 14 map, 24 bronie i 44 gadżety do nich. Gra połączy cechy hero shootera z klasycznymi strzelankami. Wcielamy się w bohaterów z innych serii Ubisoftu: pojawią się Czyściciele z The Division, agenci ze Spliter Cell, partyzanci z Far Cry 6, Duchy z Ghost Recon oraz Deadsec z Watch Dogs.

Read this next