Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ponad 20 minut materiału wideo z Kingdom Come: Deliverance

Z wersji alpha.

Wczoraj rozpoczęły się pierwsze testy gry RPG Kingdom Come: Deliverance, dostępne dla użytkowników, którzy wcześniej wsparli produkcję odpowiednią kwotą. Wynikiem jest publikacja w sieci obszernych materiałów z rozgrywki.

Jeden z filmów przygotował użytkownik serwisu YouTube o pseudonimie „EireBornFenix”, oferując ponad dwadzieścia minut z wczesnej wersji alpha.

Aż chce się ruszyć na jagody

Twórcy już wcześniej ostrzegali, że pierwsze wydanie testowe nie będzie jeszcze zbyt bogate, bez walki czy jazdy na koniu, z jedną wioska z bohaterami niezależnymi i kilkoma mniejszymi zadaniami do sprawdzenia. Celem jest głównie sprawdzenie działania produkcji na różnych konfiguracjach sprzętowych.

Po włączeniu nowej gry wkraczamy do sielankowego średniowiecza, z falującymi polami uprawnymi i dalekim zasięgiem widzenia. Widać nawet nogi bohatera, co wyraźnie imponuje EireBornFeniksowi.

Mamy także okazję zobaczyć system dialogów, jeszcze bez animacji twarzy i głosów. Widać również wędrujące kury i owce, pranie na linkach, wnętrze chaty z kobietą bez nóg czy dziennik z ekwipunkiem i statystykami postaci.

Pomimo drobnych błędów, takich jak doczytywanie tekstur, Kingdom Come: Deliverance wygląda imponująco, zwłaszcza roślinność, cieniowanie czy ogień w palenisku.

Kingdom Come: Deliverance to realistyczne RPG z akcją osadzoną w średniowieczu. Beta ma trafić do odbiorców w trzecim kwartale przyszłego roku, a pełna wersja w czwartym.

Deweloperzy przywiązują dużą wagę do autentycznego odwzorowania uzbrojenia, zamków, walki i innych elementów gry. Scenariusz kampanii fabularnej - wydawanej w trzech odcinkach po około 20 godzin każdy - ma bazować na historycznych wydarzeniach.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze