Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pomimo piractwa, The Witness sprzedaje się bardzo dobrze

Bije już roczny wynik Braid.

Logiczna produkcja The Witness sprzedaje się bardzo dobrze, pomimo wcześniejszych narzekań producenta na spore zainteresowanie grą wśród piratów.

Złota polska jesień

W mniej niż tydzień tytuł ma notować lepsze rezultaty, niż poprzednia produkcja Jonathana Blowa, czyli platformowe Braid.

„Trudno powiedzieć coś bez łamania umów o poufności, ale The Witness jest na dobrej drodze, by w tydzień sprzedać więcej, niż Braid w pierwszym roku, a to był przecież niezależny hit!” - napisał deweloper na Twitterze.

Warto dodać, że mowa nie o liczbie egzemplarzy, lecz o przychodach. The Witness kosztuje 40 dolarów na PC i PlayStation 4, podczas gdy Braid oferowano w 2008 roku za 15 dol., początkowo tylko na X360.

„Nie chodzi tylko o pieniądze, ale wspaniale, że będziemy mogli zrobić kolejną grę o podobnym, a być może nawet większym budżecie” - dodał Blow, który jeszcze w ubiegłym tygodniu sugerował, że skala piractwa może być przeszkodą podczas prac nad następnym projektem.

„Pomimo wyjątkowo prostych założeń, The Witness jest najlepszą grą logiczną od lat i świetnie pokazuje, jak mało skomplikowany i pozornie monotonny pomysł zamienić można w rozgrywkę na dziesiątki godzin” - napisał Daniel w naszej recenzji.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze