Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Logiczne The Witness zostanie wydane na Xbox One

W planach jest też wersja mobilna.

Wbrew zapowiedziom sprzed kilku miesięcy, Jonathan Blow ujawnił, że gra logiczna The Witness trafi na Xbox One. Na platformie Microsoftu tytuł zadebiutuje 13 września.

Deweloper poinformował o tym w rozmowie z serwisem IGN. Wersja przygotowywana z myślą o konsoli giganta z Redmond nie będzie różniła się od wydanych w styczniu tego roku edycji na PC i PS4.

Projektant podkreślił też, że nie zamierza tworzyć zawartości, która dostępna byłaby tylko na konkretnym sprzęcie, ponieważ mogłoby to „popsuć grę”.

W planach jest też przeniesienie The Witness na urządzenia mobilne z systemem iOS. Na smartfonach i tabletach rozgrywka nie ulegnie większym zmianom.

Z oczywistych względów zmodyfikowane zostanie sterowanie, które twórcy dostosują do ekranów dotykowych. Autorzy zmniejszą też poziom grafiki.

W The Witness lądujemy na wielkiej, tajemniczej wyspie. By się z niej wydostać, musimy znaleźć specjalne panele i rozwiązać sporo łamigłówek.

Produkcję zapowiedziano w 2009 roku, ale jej korzenie sięgają znacznie dalej, gdy twórca - odpowiedzialny także za logiczny hit Braid - zainteresował się na studiach klasyczną przygodówką Myst.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze