Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pokemon Go - w mniejszych miejscowościach pojawia się teraz więcej Pokemonów

Przynajmniej tak twierdzi studio Niantic.

Twórcy Pokemon Go twierdzą, że dzięki najnowszym usprawnieniom gry, mieszkańcy wsi i terenów mniej zabudowanych mają znacznie większe szanse na spotkanie stworków. Pokemony występują podobno nawet w takich miejscach, w których nie było ich do tej pory wcale.

Deweloperzy przekonują, że na całym świecie niemal dwukrotnie zwiększono liczbę miejsc, w których można spotkać dzikie Pokemony, jednak nie podano szczegółów. Dodatkowo w większych aglomeracjach stworki są teraz bardziej rozproszone, co ma zapobiec tworzeniu się skupisk.

Aktualnie w grze wciąż pojawiają się misje z Pokemonami typu Shadow

Aktualizacja teoretycznie zmniejsza różnice między trenerami z miast i wsi, ale mieszkańcy niewielkich miejscowości wciąż nie będą w stanie dogonić kolegów. Przede wszystkim na prowincjach brakuje tzw. PokeStopów, które zapewniają stały dopływ przedmiotów - między innymi PokeBalli, bez których w ogóle nie można łapać stworków.

W październiku Niantic informowało, że zamierza ułatwić grę trenerom z mniej zabudowanych terenów jeszcze przez zwiększenie liczby przedmiotów wypadających z PokeStopów, a także obniżenie poziomów tzw. Raidów, czyli walk, w których bierze udział kilku trenerów.

Zobacz: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Rozważano też wdrożenie innych pakietów przedmiotów w sklepie wewnętrznym niż w przypadku graczy z miast. Nie wiadomo, czy pomysły zostaną wcielone w przyszłości.

Źródło: Niantic

Następnie: Cyberpunk 2077 w Minecrafcie - powstało zachwycające miasto, inspirowane Night City

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze