Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PlayStation szykuje konkurencję dla Steama? Wersje PC mogą dostać własny launcher

Wieści z plików Spider-Man.

Wygląda na to, że Sony może rozważać przygotowanie własnego launchera dla konwersji wydawanych na PC, idąc śladem Ubisoftu, EA, Rockstara czy Activision Blizzard.

Obecnie produkcje japońskiej korporacji na komputery osobiste dostępne są na Steamie oraz w Epic Games Store, lecz w przyszłości sytuacja może ulec zmianie. Wzmianki o dedykowanej aplikacji znaleziono w plikach Spider-Man Remastered, czyli w najnowszym porcie z PlayStation.

Serwis VGC zapewnia, że zweryfikował doniesienia, lecz nie podał, o jakich wpisach konkretnie mowa. Doniesienia wydają się jednak pasować do wcześniejszych informacji na temat rzekomych planów na integrację kont PlayStation Network w grach Sony na PC.

Debatę na ten temat wywołała początkowo oficjalna strona internetowa wydawcy, lecz teraz kolejne wskazówki znaleziono właśnie w przygodach Spider-Mana. Mowa o elementach „PSNAccountedLinked” oraz „PSNLinkingEntitlements” w kodzie produkcji.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze