Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mod usuwał flagi LGBT ze Spider-Man na PC. Twórca otrzymał bana, a mod wykasowano

Nexusmods wydało oświadczenie.

Wśród licznych modów do Spider-Man Remastered w wersji PC pojawił się mod usuwający z wirtualnego Nowego Jorku tęczowe flagi, zastępując je flagami USA. Strona Nexusmods, na której ukazało się narzędzie, zbanowała autora i usunęła jego „dzieło”, wydając przy okazji oświadczenie w tej sprawie.

Krótko po publikacji, mod przyciągnął uwagę graczy z całego świata i miał znacznie więcej odsłon niż pobrań. Jego autorem był użytkownik podpisujący się jako „Mike Hawk”, co jest językowym „żartem”, bo fonetycznie brzmi podobnie do „my cock”. Było to fałszywe konto innego użytkownika, który stworzył drugi profil tylko dlatego, by opublikować moda usuwającego tęczowe flagi.

Nexusmods wkrótce wykasowało moda i zbanowało zarówno fałszywe, jak i pierwotne konto autora, co wywołało gorącą dyskusję o słuszności decyzji. Serwis pozostał jednak nieugięty i przedstawił swoje zdanie w oficjalnym wpisie.

Fakt, że użytkownik musiał stworzyć fałszywe konto jak tchórz, aby przesłać moda, ujawnił jego zamiar trollowania i to, że wiedział, że nie będzie to dozwolone” - napisał serwis Nexusmods w oświadczeniu. „Gdyby nie był tchórzem i użył swojego głównego konta, po prostu usunęlibyśmy mod i powiedzielibyśmy mu, że nie chcemy go mieć na stronie.

Opis i obrazki do moda przed usunięciem z drugiego serwisu, ModDB

Zgodnie z wytycznymi Nexusmods dotyczącymi przesyłania plików, „treści, które mogą być ogólnie zinterpretowane jako prowokacyjne, dzielące, dyskryminujące lub obraźliwe w stosunku do jakiejkolwiek osoby lub grupy w świecie rzeczywistym, mogą podlegać moderacji.”

W odniesieniu do zastąpienia flag w tej grze lub jakiejkolwiek innej, nasza polityka jest następująca: jesteśmy za inkluzywnością, jesteśmy za różnorodnością. Jeśli uważamy, że ktoś wgrywa mod na naszą stronę z zamiarem bycia przeciwko inkluzywności i/lub różnorodności, podejmiemy działania przeciwko niemu.” - tłumaczy Nexusmods.

Kilka godzin po oświadczeniu Nexusmods, działania postanowił podjąć drugi największy serwis z modami na PC - ModDB. Ta strona również usunęła wspomnianego moda i zbanowała osoby z nim związane, zaznaczając na Twitterze, że „nie ma tolerancji dla tego typu treści”.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze