Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony może w przyszłości wymagać konta PSN do gier PC

„Obecnie” nie jest to wymagane.

Specjalna sekcja na oficjalnej stronie PlayStation - poświęcona grom PC - wydaje się sugerować, że w przyszłości do włączania takich konwersji potrzebne może być konto PSN.

Mowa o liście popularnych pytań i odpowiedzi. Część opisano całkiem definitywnie: dowiadujemy się między innymi o braku synchronizacji trofeów. Gdzie indziej autorzy wykazali się jednak większą ostrożnością i napisali na przykład, że „obecnie” transfer zapisów między komputerami i konsolami nie jest możliwy.

Podobnie jest w pytaniu o konieczność posiadania konta PlayStation Network. „Nie, obecnie nie potrzeba posiadać konta PSN, by cieszyć się produkcjami PlayStation Studios na PC” - czytamy w odpowiedzi.

God of War, Horizon Zero Dawn, Days Gone czy Marvel’s Spider-Man Remastered włączamy na Steamie „samodzielnie”. Dla porównania, niektóre pozycje Xbox Game Studios w sklepie Valve wymagają już zalogowania się do Xbox Live (jak Minecraft Dungeons, Forza Horizon 5, Psychonauts 2 i inne). Czy Sony zdecyduje się na podobne posunięcie?

Obecnie nie wiadomo. Warto pamiętać, że wielkie korporacja często lubią zabezpieczać się dopiskiem w stylu „obecnie”, by w dalszej przyszłości nie być rozliczany z decyzji, których po prostu jeszcze nie podjęto.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze