Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Marvel’s Spider-Man miało mieć tryb multiplayer - sugerują pliki gry

PvP oraz PvE.

Pecetowa wydanie Marvel’s Spider-Man pozwoliło dataminerom swobodnie przeglądać pliki gry. Jak się okazało, znaleziono tam ślady nieukończonego trybu multiplayer.

Jak informuje serwis PC Gamer, odkrycia dokonał użytkownik Twittera o pseudonimie DniweTamp, przeglądając wnętrze pliku wykonywalnego gry. Jeden fragment kodu sugerował prace nad trybem PvP, wspominając drużyny Czerwoną i Niebieską oraz frazy „Peter Parker jest lepszym Spider-Manem!” i analogicznie „Miles Morales jest lepszym Spider-Manem!” - te prawdopodobnie pochodziły z trybu pojedynku.

Drugi udostępniony fragment wyraźnie wspomina tryb kooperacji. Jest to pozostały w kodzie gry test testowy, brzmiący „Po uruchomieniu gry w trybie co-op, Gracz 2 zobaczy ten tekst”. Redakcja portalu VGC sprawdziła pliki gry i potwierdziła autentyczność odkrycia. Dodatkowo trafiono na ślady trybu PvE, nazwanego „Każdy na każdego” - być może gracze mieli rywalizować w pokonywaniu komputerowych przeciwników.

Nie wiadomo, dlaczego studio Insomniac Games postanowiło zrezygnować z trybu wieloosobowego. Najprawdopodobniej deweloperom brakowało czasu na doszlifowanie tego aspektu gry lub nie byli zadowoleni z działania modułu. Inna teoria mówi, że multiplayer pojawi się w Marvel’s Spider-Man 2 (gdzie będzie można zagrać zarówno Peterem, jak i Milesem) i znalezione dane są pozostałością po testach funkcji na potrzeby sequela.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze