Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spider-Man na PC ma już pierwsze mody. Możesz zagrać jako Mary Jane i zamienić Nowy Jork w styl noir

Albo zmienić gołębie w pizzę.
Źródło: „Mary Jane”, autorzy: Robin i Lucifer6667676

Zremasterowana wersja Marvel’s Spider-Man, czyli jednego z najlepiej ocenianych tytułów z PS4, trafiła dwa dni temu na PC. Społeczność moderska nie zamierzała czekać i już w tym momencie mamy dostęp do ciekawej biblioteki modów.

W popularnym serwisie Nexusmods znajdziemy obecnie ponad 60 modów. Największą popularnością cieszą się modyfikacje, podmieniające człowieka-pająka na inne postacie z gry. Dzięki temu możemy zagrać jako Czarny Kot, Mary Jane Watson, Peter Parker w stroju laboratoryjnym lub... Norman Osborn.

Źródło: „Play As Blackcat”, autorzy: GraviT i SkyrimModder317

Niektórzy gracze dodają też własne stroje Spider-mana. Jednym z najczęściej pobieranych plików jest strój Symbiota z filmu Spider-Man 3 z trylogii Sama Raimi’ego. Oprócz tego pojawiło się wiele dzieł zmieniających wygląd gry. Możemy teraz zagrać z fotorealistyczną grafiką, włączyć czarno-biały filtr w stylu filmów gatunku noir lub usunąć elementy interfejsu. Ciekawym projektem jest dzieło użytkownika ZombieZone, przywracające wygląd gry z pierwszych zwiastunów na E3 2017.

Oczywiście, jest też sporo żartobliwych modów, na przykład te, które zmieniają gołębie w szczury lub... kawałki pizzy. Autor JediJosh920 stworzył narzędzie, które pozwala wypakować i podmienić każdą teksturę i model w grze, zatem w przyszłości możemy spodziewać się jeszcze więcej ciekawych modyfikacji. Wszystkie mody można znaleźć w katalogu serwisu Nexusmods.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze