Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PlayerUnknown's Battlegrounds - szukanie gry i serwery; tryby rozgrywki

Wybór serwera i rodzaju rozgrywki.

Chcąc rozpocząć grę, musisz zdecydować o trybie rozgrywki. Podstawowym trybem jest gra w pojedynkę, ale możesz również zagrać w duecie oraz w czteroosobowej drużynie. Oprócz tego, możesz również wybrać interesujący cię serwer oraz region. Jeżeli masz znajomych, możesz razem z nimi walczyć o przetrwanie. Możliwości jest kilka, ale najpierw zajmiemy się kwestią serwerów.

Ze względu na najlepszą jakość rozgrywki sieciowej, najlepiej jest wybrać region: EU Server. O ile mieszkasz w Europie, serwery z tego regionu zapewnią ci najlepszy ping, a co za tym idzie - najlepsze doświadczenia podczas rozgrywki.

Naciśnięcie przycisku „Click to play” zapewnia szybki matchmaking i wybór automatyczny serwera z danego regionu. Wybierając opcję „Custom match” możesz wybrać z listy serwer, który cię interesuje.

Chcąc wybrać tryb rozgrywki, możesz zdecydować się na trzy warianty. Grę w pojedynkę (Solo), w parze (Duo) i w drużynie (Squad). Mimo, iż zasady gry nie zmienią się - dalej twoim celem jest przetrwanie - to ze względu na obecność kompanów, rozgrywka delikatnie ulegnie zmianie.

Ekran wyboru rozgrywki i serwera.

Przede wszystkim - czy to w parze, czy w czteroosobowej drużynie - musicie działać zespołowo i wspierać się. Ważne jest, aby nie rozdzielać się, a jedna z osób przejęła dowodzenie. Każdy z członków zespołu może na mapie postawić znacznik, tak aby pozostali wiedzieli gdzie się udaje.

Istotną kwestią jest również komunikacja głosowa. Grając w parze lub w drużynie, warto używać słuchawek z mikrofonem - dzięki temu ułatwisz sobie oraz pozostałym członkom zespołu wydawanie i przyjmowanie poleceń. Co więcej, możesz zgłosić brak jakiegoś elementu ekwipunku, jak na przykład bandaży, którego potrzebujesz do odnowienia punktów życia.Grając w parze lub w drużynie zapisuje się wynik ostateczny całego zespołu, czyli rangę ostatniego członka, który przetrwał najdłużej. Dlatego nawet jeżeli zginąłeś wcześniej niż pozostali kompani, otrzymasz punkty - walutę Battle Points - przyznawane całemu zespołowi.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze