Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pillars of Eternity - Sztormowy Wąwóz: Mapa i zadanie dodatkowe

W trakcie eksploracji świata gry poznajemy nowego kompana - Hiraviasa.

Sztormowy Wąwóz to lokacja leżąca między Równiną na Krańcu Lasu a wioską Jeleni Bród. Znajdziesz tutaj Hiraviasa, który może dołączyć do twojej drużyny. Ponadto znajdują się tutaj podziemne ruiny, jednak dostęp do nich uzyskasz dopiero wtedy, gdy z obszaru zniknie woda, co nastąpi w trzecim akcie.

Mapa - Sztormowy Wąwóz

Zobacz mapę w oddzielnym oknie lub kliknij prawym i wybierz Zapisz jako, by ją pobrać

  • 1 - przejście do Równiny na Krańcu Lasu.
  • 2 - ruiny Lle a Rhemen. Dostęp do nich zyskujesz w trakcie III aktu lub podczas zadania dodatkowego dla Dwunastki o nazwie Skarb pod jeziorem. W tym przypadku musisz na małym kręgu z lewej strony położyć w nocy dysk zdobyty na łowcach olbrzymów.
  • 2b - wejście do ruin od strony jaskini. Staje się dostępne na początku III aktu.
  • 3 - Hiravias - druid, który może dołączyć do drużyny. Jest też związany z zadaniem Prawdziwa tożsamość.
  • 4 - przejście do wioski Jeleni Bród.
  • 5 - zejście na dół, które odblokuje się na początku III aktu po wykonaniu misji Pustelnica z Domu Hadretów.
  • 6 - grupa z Bractwa Ołowianego Klucza. Możesz z nimi walczyć lub przekonać w trakcie rozmowy, żeby odeszli w spokoju.
  • 7 - przejście do Wybrzeża Wiązów.

Zadanie dodatkowe: Prawdziwa tożsamość

Misji możesz się podjąć po dołączeniu do drużyny Hiraviasa (Sztormowy Wąwóz #3). Porozmawiaj z nim na temat jego zwierzęcej postaci, starając się zdobyć jak najwięcej informacji (będziesz w tym celu potrzebował odpowiedniej ilości punktów percepcji, mocy lub intelektu).

Okaże się, że druid ma problem z zaakceptowaniem ze względu na przyjmowaną przezeń formę jesiennego staelgara. Skieruj się do Złocistego Gaju (Dorzecze Wiązów #5) i odnajdź tu Tamwrna. Niestety nie udzieli ci zbyt wielu informacji. Po więcej musisz udać się do Krwawych Piasków (Dorzecze Wiązów #4). Twoim celem będzie odnalezienie czterech kamiennych tablic z informacjami.

Pierwsza znajduje się w pomieszczeniu, do którego trafisz zaraz po wejściu do jaskini. Drugą znajdziesz na północnym zachodzie. Trzecią znajdziesz w przejściu na wschód od ołtarza z ofiarą (północ jaskini). Ostatnia jest w okrągłej sali na samym wschodzie mapy. Po przeanalizowaniu wszystkich tablic skieruj się na Wyspę Pochówków. Będziesz mógł się tam dostać łodzią (Staropieśń #6).

Po dotarciu na miejsce udaj się do Scathdena w Grocie Ech (Wyspa Pochówków #3). Okaże się, że on również przybiera postać jesiennego staelgara i będzie chciał zaatakować Hiraviasa. Od ciebie zależy czy przystaniesz na walkę czy sprawę rozwiążesz pokojowo. W pierwszym przypadku wyeliminuj najpierw Scathdena, a dopiero potem rozpraw się z towarzyszącymi mu zwierzętami.

Jeśli chcesz załatwić sprawę pokojowo, to podczas rozmowy musisz wykazać się stanowczością (14 punktów), mocą (14 punktów) lub zręcznością (14 punktów). Po walce przeszukaj ciała wrogów i porozmawiaj z Hiraviasem, co zakończy misję.

Następnie: Pillars of Eternity: Równiny na Krańcu Lasu - Mapy i zadania dodatkowe

Powrót do spisu treści: Pillars of Eternity: Poradnik i solucja - kompletny opis przejścia

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze