Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy zwiastun Cyberpunk 2077

AKTUALIZACJA: Adam Badowski, szef CD Projekt RED o szczegółach zaprezentowanego filmu.

Warszawskie studio CD Projekt RED, odpowiedzialne m.in. za serię Wiedźmin, opublikowało wcześniej zapowiedziany, filmowy zwiastun gry Cyberpunk 2077.

W filmie oglądamy akcję policji miasta Night City. Członek elitarnej jednostki Psycho Squad musi interweniować, gdy młoda kobieta z cyberimplantami zagraża bezpieczeństwu mieszkańców.

Pierwszy zwiastun Cyberpunk 2077

O szczegółach opowiada Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED.

- Film obrazuje jak Psycho Squad może pozyskać nowego członka jednostki. Psycho Squad specjalizuje się w walce z niebezpiecznymi osobami - psycho - które nadużywają implantów i substancji, zwiększających ich zdolności lub w inny sposób zmieniających ludzkie ciało - wyjaśnia Badowski. - Szybko przychodzi moment, kiedy ludzie przedawkowują, a ich ciała zaczynają buntować się przeciwko pozostałym, biologicznym częściom ciała oraz wszystkim otaczającym organizmom. Mówiąc wprost: zaczynają zabijać innych ludzi.

- Kiedy psycho wpada w szał, dzieją się dziwne rzeczy - przekonuje Badowski. - Często dochodzi do rzezi. Psycho mogą być zdjęte przez funkcjonariuszy policji, ale tym nie zawsze udaje się wykonać swoją pracę. Kiedy sytuacja wymyka się spod kontroli, policja wzywa oddziały MAX-TAC (Maximum Force Tactical Division), popularnie zwane Psycho Squad.

- To wyjątkowi ludzie, elitarni żołnierze. Sam fakt, że są dumni z nazwy oddziału mówi trochę o ich mentalności. Noszą odznakę z oficjalnym emblematem na prawym rękawie, a lewy rękaw pozostaje zarezerwowany na nieoficjalny znak Psycho Squad - kontynuje szef warszawskiego studia.

Według zapowiedzi twórców, gra będzie esencją gatunku cyberpunk. Zostaniemy rzuceni w mroczną przyszłość odległego 2077 roku i świat, w którym technologie stały się zarówno zbawieniem, jak i przekleństwem ludzkości. CD Projekt RED zapowiada wielowątkową, nieliniową historię dla starszych graczy i otwarty świat: rozległą metropolię Night City i jej okolice.

Pierwsze szczegóły na temat gry ujawniono w październiku podczas konferencji CD Projekt RED w Warszawie. Akcja osadzona jest w świecie wykreowanym przez Mike'a Pondsmitha - twórcę tradycyjnej gry fabularnej „Cyberpunk”. Pierwsza edycja ukazała się w 1988 roku.

Data premiery nie jest znana. Niewykluczone, że tytuł ukaże się w sklepach w 2015 roku, lecz twórcy mają zamiar wydać grę dopiero, gdy będą w pełni zadowoleni z rezultatów pracy.

Pondsmith ściśle współpracuje z warszawskim studiem przy produkcji Cyberpunk 2077.

O autorze

Awatar Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Komentarze

More Video

Najnowsze artykuły