Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsze wideo z nowej odsłony strategicznej serii Kozacy

Powrót GSC Game World.

Powracające do aktywnej działalności deweloperskiej studio GSC Game World z Ukrainy opublikowało pierwsze materiały wideo z zapowiedzianej w maju strategii Kozacy 3.

Podczas ogłoszenia produkcję opisywano jako remake wydanego czternaście lat temu oryginału, co na pewno widać w przygotowywanej oprawie graficznej, pamiętającej „lepsze czasy”.

Wideo - a raczej „dynamiczny screenshot” - pokazuje jedną z dostępnych w grze frakcji, czyli Ukrainę. Jest też krótkie spojrzenie na animacje muszkietera.

W grze, w momencie premiery, znajdzie się dwanaście frakcji - w tym Francja, Ukraina, Rosja, Anglia oraz Prusy. Materiały graficzne zdradzają też obecność Polski.

Twórcy przygotowują także tryb sieciowy. W rywalizacji wieloosobowej zmierzy się maksymalnie siedmiu graczy - podzielą się na drużyny lub zawalczą „każdy na każdego”.

GSC Game World to twórcy cenionej serii Stalker. Po wydaniu ostatniej odsłony - Zew Prypeci - studio zwolniło jednak większość pracowników i stało się nieaktywne, ze względu na problemy z finansowaniem Stalkera 2. Firma z Kijowa powraca - na mniejszą skalę - właśnie teraz, za sprawą Kozaków 3.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze