Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Strategia Kozacy 3 zadebiutuje 20 września na PC

Husaria do boju?

Wskrzeszone niedawno studio GSC Game World z Ukrainy przywraca do życia jedną ze swoich popularnych serii. Mowa nie o cyklu Stalker, lecz o strategiach Kazacy.

Trzecia część - Kozacy 3 - otrzymała właśnie datę premiery na PC. Gra ukaże się 20 września.

Produkcja przybliży prawdziwe wydarzenia z XVII i XVIII wieku, koncentrując się ogromnych bitwach, w których w jednym momencie na placu spotka się nawet 10 tysięcy żołnierzy.

Odpowiedzialni za tytuł deweloperzy opisują produkcję jako remake wydanego czternaście lat temu oryginału. W produkcji, w dniu debiutu, znajdą się frakcje Prus, Francji, Ukrainy, Rosji, Anglii czy Polski - łącznie dwanaście.

Do tego 70 typów jednostek, w tym te charakterystyczne (husaria), 100 odkryć, 140 budynków (poznański Ratusz), starcia na morzu, 5 kampanii, realistyczna fizyka pocisków i kul armatnich oraz generator losowych map.

Twórcy przygotowują również tryb sieciowy. W rywalizacji wieloosobowej zmierzy się maksymalnie siedmiu graczy - podzielą się na drużyny lub zawalczą „każdy na każdego”.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze