Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Piękno Anthem - jak silnik Frostbite ożywia świat nowej gry BioWare

Fantastyczna kraina rodem z legend.

Frostbite to opracowany przez EA DICE silnik, na którym zbudowano między innymi nowsze odsłony serii Battlefield, sportowe cykle FIFA i Madden oraz Need for Speed czy strzelanki Star Wars: Battlefront. Narzędzie wykorzystali też twórcy Anthem.

Już przy okazji wymienionych wyżej produkcji mogliśmy podziwiać możliwości silnika, ale wydaje się, że deweloperzy z BioWare pozwolili Frostbite rozwinąć skrzydła. Anthem to jedna z najbardziej imponujących wizualnie produkcji dostępnych na rynku.

Grafika w Anthem to zderzenie dwóch płaszczyzn: dążącej do fotorealizmu, niezwykle imponującej oprawy oraz baśniowego świata rodem z legend: pełnego żywych barw, świateł i iskier.

Świat Anthem to niedokończona kraina, pozostawiona przez Stwórców - zobaczymy tam różne rodzaje roślin, wodospady, strumienie, jaskinie i ruiny. Wrażenie robią majestatyczne góry na horyzoncie, ale też szczegóły, które dostrzegamy podczas eksploracji.

Anthem zadebiutuje 22 lutego na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Jeszcze dziś - 1 lutego - rusza otwarte demo gry. O szczegółach na ten temat piszemy tutaj - Demo Anthem - kiedy start, jak zagrać.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze