Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Phil Spencer: „Mogę obiecać, że Call of Duty pozostanie na PlayStation”

„To pragmatyczne podejście”.

Phil Spencer - szef Xboxa - wyznał, iż jest gotów złożyć oficjalną obietnicę, że marka Call of Duty pozostanie dostępna na konsolach PlayStation na dłuższy czas.

Temat przyszłości Call of Duty na urządzeniach Sony poruszono podczas podcastu w serwisie The Verge. Prezes działu Xbox po raz kolejny zapewnił, że przejęcie studia Activision przez Microsoft nie sprawi, że popularna marka zniknie z konkurencyjnej platformy.

- Złożenie długoterminowej obietnicy, która zadowoli Sony oraz regulatorów, to dla mnie żaden problem - mówił Spencer. - Jednak pomysł, że mielibyśmy sporządzić oficjalną umowę, w której padnie termin „na zawsze”, zdaje się być niepoważny. Co ważne, prezes zaznaczył, że seria pozostałaby na PlayStation w wersji natywnej, a nie w formie streamingu z innych urządzeń.

Spencer zaznaczył również, że jego słowa nie są żadną sztuczką, ani sposobem na oszukanie konkurencji. - Call of Duty pozostanie na PlayStation tak długo, jak gracze będą chcieli tam grać. I to nie jest żadna groźba w stronę konkurencji, to po prostu pragmatyczne podejście - mówił.

Przypomnijmy, że transakcja Microsoftu i Activision wciąż analizowana jest przez Komisję Europejską. Śledztwo rozpoczęto we wrześniu, szybko okazało się jednak, że nie przynosi oczekiwanych skutków, przedłużono je więc do 23 marca. Choć cała sprawa zdaje się być z dnia na dzień coraz bardziej skomplikowana, Bobby Kotick - dyrektor generalny Activision - jest pewny, że transakcja dojdzie do skutku.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze