Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty jako… gra planszowa. Twórcy pokazali zwiastun

Latem startuje kampania na Kickstarterze.

Firma Arcane Wonders przedstawiła zwiastun planszówki opartej o kultową strzelankę Call of Duty. Jak możemy się dowiedzieć, będzie to produkcja strategiczna, jednocześnie starająca się odtworzyć wrażenia z oryginalnej gry w analogowej formie.

Przygotujcie się na pełne planszowe doświadczenie Call of Duty! Jesteśmy bardzo podekscytowani ogłoszeniem nadchodzącego wydania »Call of Duty: The Board Game«, nowej i wciągającej gry strategicznej, opartej na popularnej marce gier wideo. Gra zapewnia emocjonującą walkę, taktyczne planowanie” - czytamy w opisie materiału.

Ponadto gracze dostaną także piękne akcesoria, w tym minifigurki ikonicznych żołnierzy i broni z serii. Gra usatysfakcjonuje każdego fana Call of Duty. Śledźcie informacje i wypatrujcie naszej zbiórki na Kickstarterze, która wystartuje latem 2023 roku i bądźcie pierwszymi, którzy doświadczą tej epickiej gry” - zapewniają twórcy. Trailer można zobaczyć poniżej.

Niestety sam trailer nie pokazuje zawartości pudełka ani chociażby pokazu prowadzenia rozgrywki i stanowi jedynie „zajawkę”. Również oficjalna strona produkcji nie ujawnia zbyt wiele informacji, ponieważ obecnie widzimy na niej jedynie wspomniany zwiastun oraz możliwość zapisania się do newslettera. Można więc sądzić, że projekt wciąż jest na dość wczesnym etapie prac, a kampania ma zwiększyć zainteresowanie wspomnianą zbiórką na Kickstarterze.

Niemniej, twórcy z wydawnictwa Arcane Wonders mają w swoim portfolio szeroki katalog gier w różnych motywach: od detektywistycznych, jak Mortum: Medieval Detective, przez strategiczne - na przykład Smartphone Inc. - aż po logiczne, czego przykładem jest zabawa w fotografa z Picture Perfect. Nie zabrakło też tytułów na licencji, bo firma ma już w swoim katalogu grę opartą na serii gier Hello Neighbor, o podtytule The Secret Neighbor Party Game.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze