Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty 2024 może trafić na PS4 i Xbox One

Projekt Cerberus w generacyjnym rozkroku.

W ostatni poniedziałek po raz pierwszy usłyszeliśmy o projekcie Cerberus, który najprawdopodobniej jest nową częścią Call of Duty planowaną na 2024 rok. Istnieją wskazówki sugerujące, ze gra zadebiutuje także na poprzedniej generacji konsol.

Na początku tygodnia informowaliśmy o ataku hakerskim na Activision, w wyniku którego wyciekły domniemane wewnętrzne dokumenty firmy. Redakcja portalu Insider Gaming twierdzi, że uzyskała dostęp do wykradzionych danych i potwierdza prawdziwość doniesień o włamaniu. Pozyskane pliki postanowiono przeanalizować.

Jak twierdzi insider Tom Henderson, z danych wynika, że planowana na 2024 rok odsłona Call of Duty zadebiutuje także na PS4 i Xbox One, choć wcześniej spekulowano, że tegoroczna część popularnej serii będzie ostatnim tytułem cross-genowym, a kolejne gry wydawane będą już tylko na najnowszej generacji.

Warto jednak mieć na uwadze, że choć zdaniem insidera wykradzione dokumenty są autentyczne, to od grudniowego włamania minęło już kilka miesięcy, a plany Activision mogły się w tym czasie znacząco zmienić. Możliwe jednak, że decyzja o przejściu wszystkich zespołów pracujących nad Call of Duty na ten sam silnik, podyktowana była właśnie chęcią wydawania kolejnych tytułów na obu generacjach sprzętu.

Obecnie niewiele wiadomo o planach Activision na najbliższą przyszłość. Tegoroczne Call of Duty nadal nie zostało ujawnione i wciąż roztacza się nad nim mgła niepewności. O przyszłorocznej odsłonie wiemy jeszcze mniej, choć w ubiegłym roku po sieci krążył screen przedstawiający samolot Lockheed F-117 Nighthawk, który podobno pochodził z Call of Duty 2024.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Call of Duty Classic

PS3, Xbox 360

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.
Komentarze