Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pentiment - poradnik i najlepsze porady

Wskazówki i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Witajcie! Przed wami poradnik do Pentiment, czyli fabularnej gry przygodowej osadzonej w czasach średniowiecza. Andreas Maler staje się świadkiem morderstwa i podejmuje się próbę rozwiązania zagadki, choć jest tylko niepozornym artystą.

Ograniczony czas powoduje, że bohater musi stanąć przed wyborem, kto zostanie oskarżony i poniesie konsekwencje. Na kolejnych stronach opisane zostały najtrudniejsze zagadki w poszczególnych rozdziałach oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Życzymy miłej lektury i dobrej zabawy w Pentiment!


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:


Mechanika i rozgrywka

W tej sekcji znajdziecie informacje dotyczące działania gry oraz prowadzenia rozgrywki.


Fabuła i zagadki

Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, związane z przebiegiem kampanii fabularnej.


Wskazówki na start

- Uważaj, które pytanie zadajesz - w większości przypadków nie możesz później wybrać innej opcji dialogowej, by wyczerpać tematy do rozmowy z daną osobą. Zaczynaj więc od zadania najważniejszego pytania.

- Często sprawdzaj dziennik - pojawiają się tu wytyczne i wskazówki, które nie zawsze wynikają bezpośrednio z prowadzonej rozmowy, a przedstawiają przemyśleia Andreasa.

- Opcje dialogowe powiązane z umiejętnościami są zawsze lepszym wyborem - jeśli ich nie użyjesz, możesz zablokować sobie opcję szybszego wykonania części zadania. Nawet jeśli Andreas coś wie, ale nie wykorzysta tej wiedzy w opcji dialogowej, będzie musiał znaleźć inne rozwiązanie problemu.

- Nie próbuj odkryć wszystkiego. Gra została zaprojektowana tak, by nie było możliwe odkrycie wszystkich elementów fabularnych w trakcie jednej rozgrywki.

- Świat zmienia się codziennie, a nawet w różnych porach dnia - postaci mogą - pojawiać się i znikać w różne dni i o różnych godzinach, a także przebywać w różnych miejscach świata. Czeka Cię sporo eksploracji, jeśli chcesz odkryć wszystkie tajemnice.

- Graj po swojemu - główne wydarzenia w grze będą miały miejsce niezależnie od Twoich decyzji. Gra ma na celu opowiedzieć określoną historię i dać wrażenie, że decyzje gracza nie mają żadnego wpływu na losy świata.

- Możesz naprawić popełnione błędy poprzez załadowanie ostatniego stanu zapisu gry, dlatego nie obawiaj się stanowczych opcji dialogowych i bezpośrednich działań.

- Pierwszy dzień gry zawsze wygląda tak samo - możesz rozmawiać z różnymi osobami i stworzyć podwaliny pod późniejsze rozmowy, a przebieg wydarzeń pozostaje niezmienny. Jest to dobre miejsce na utworzenie punktu zapisu, do którego będziesz wracać przy ponownym podejściu do tytułu.

- Przed trudną odpowiedzią zaobserwujesz dymek poniżej opcji dialogowych - kliknij w niego, by sprawdzić, co myśli Andreas i przywołać ostatnie fakty, które pomogą Ci zadecydować, jakie zdanie najlepiej pasuje do aktualnej sytuacji.

- Możesz klikać na podkreślone imiona w dialogach, by ujrzeć sylwetki osób, o których mowa. Szybciej zapoznasz się z Tassing i jego mieszkańcami.

O autorze

Patrick Homa

Autor

Komentarze