Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pentiment - romans, czy jest możliwy

Nawiązywanie bliższej relacji z postaciami.

Na tej stronie poradnika do Pentiment wyjaśniamy, czy Andreas ma możliwość romansowania z innymi mieszkańcami Tassing. Dowiesz się również, kim jest Zdena i jak wygląda spotkanie z nią w bibliotece.


Na tej stronie:


Czy Andreas może nawiązać romans?

W Pentiment Andreas po powrocie do Norymbergi ma poślubić nieznaną kobietę, co faktycznie nastąpi po akcie pierwszym. Gra nie umożliwia ominięcia tego wydarzenia, a tym samym uzyskania dłuższego wątku romantycznego z żadnym z mieszkańców miasta. Możesz co prawda zalecać się do Evy w domu Gertnerów, jednak poza lekkim flirtem do niczego więcej nie dojdzie (oraz zrazisz do siebie Otta, który również jest zainteresowany Evą).


Wątek Zdeny

Zdena to jedna z sióstr zakonnych. Krótki „romans” z nią, kończący się jedynie pocałunkiem, pozwoli Ci zarazem uzyskać osiągnięcie / trofeum: Pocałuj Zdenę (Kiss Zdena).

Najpierw musisz udać się do biblioteki nocą (zamiast iść spać). Tajne przejście znajduje się w krypcie kościoła, za ostatnim posągiem – należy dotknąć klucza w ręce posągu. Warto to zrobić przy okazji odkrywania zagadki z szyfrem, bowiem w bibliotece znajduje się jedna ze wskazówek pomagających rozwiązać łamigłówkę.

Gdy Andreas usłyszy głosy, schowaj się za półkami. Zignoruj dwóch braci i poczekaj, aż sobie pójdą. Z drugiej strony, jeśli zaszantażujesz ich, otrzymasz informacje o jednej z przebywających kiedyś w zakonie sióstr, co jest wskazówką w śledztwie – uniemożliwia to jednak spotkanie Zdeny.

Gdy poczekasz, Zdena znajdzie Cię rano. Należy przeprowadzić prosty dialog wybierając opcje flirtu. Praktycznie wszystkie opcje dialogowe prowadzą Cię do pozytywnego zakończenia – najważniejsze jest, by zdecydować się ją pocałować przy ostatniej opcji dialogowej.

Następnie: Pentiment - zagadka z szyfrem: rozwiązanie

Spis treści: Pentiment - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Pentiment - kapelusz, czy można odzyskać

Read this next