Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pentiment - polowanie, jak trafić jelenia

Udanie się na łowy z Lenhardtem.

W akcie drugim w grze Pentiment, główny bohater Andreas ma okazję wziąć udział w polowaniu. Poniżej przeczytasz, jak uzyskać taką możliwość i powiązane z nią osiągniecia.


Na tej stronie:


Rozpoczęcie zadania

Aby rozpocząć zadanie związane z polowaniem, udaj się do młynarza Lenhardta. Mieszka poza miastem w północnej części mapy. W akcie pierwszym nie mogłeś wejść do jego domu. Porozmawiaj z nim i przyjdź do niego na posiłek, najwcześniej drugiego dnia (po morderstwie).

Na polowanie udasz się dnia trzeciego po ponownej rozmowie. Może być to ostatnia czynność przed przybiciem żołnierzy do miasta. Rozmowy przed polowaniem oraz w trakcie mogą pomóc ci zdobyć dowody przeciwko Hannie, wskazując winnego pod koniec aktu.


Polowanie

Masz tylko jedną szansę na ustrzelenie jelenia. Celuj wyżej, ponieważ uwzględniona została fizyka lotu strzały, która będzie opadać. Trafienie jelenia nie ma znaczenia dla fabuły ani relacji Andreasa z Lenhadrtem.

Jeśli upolujesz zwierzę, odblokujesz trofeum Łowca jeleni (The Deer Hunter). Jeśli go oszczędzisz – otrzymasz osiągnięcie Miłosierna dłoń (The Hand of Mercy). Nie masz możliwości zdobycia dwóch osiągnięć na raz, jednak możesz wczytać ostatni automatyczny zapis gry, by ponowić próbę i uzyskać obie odznaki w jednej rozgrywce.

Spis treści: Pentiment - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Pentiment - zagadka z szyfrem: rozwiązanie

Read this next