Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pentiment - zapisywanie gry, autozapis

Jak wygląda zapis i wczytywanie gry.

Na tej stronie dowiesz się, jak zapisywać grę w Pentiment oraz zarządzać save’ami. Poznasz także sposób na wczytywanie automatycznie zapisanych stanów gry sprzed ostatnich kilkunastu minut.


Na tej stronie:


Zapisywanie gry

Pentiment nie umożliwia wykonania ręcznego zapisu gry. Stan rozgrywki zapisywany jest automatycznie w trakcie przejścia między scenami (lokacjami). Może być to wyjście z miasta, ale też wejście do czyjegoś budynku. O pomyślnym zapisie gry poinformuje Cię ikona w dolnym prawym rogu ekranu.

Uważaj w trakcie kończenia sesji z grą, tym bardziej po przeprowadzeniu dłuższego dialogu. Gra informuje Cię przy próbie jej zamknięcia, kiedy miał miejsce ostatni zapis – funkcja ta nie działa jednak prawidłowo i wskazuje więcej czasu, niż faktycznie upłynęło. Jeśli jednak są to 2 czy 5 minut, najprawdopodobniej zapis odbył się poprawnie. Dla bezpieczeństwa zawsze warto wykonać dodatkowe przejście między scenami.


Wczytywanie gry

Aby uzyskać dostęp do automatycznie zapisanych stanów zapisu gry, musisz wyjść do głównego menu. Tu wybierz Nową grę i z dolnego panelu pozycję Stare zapisy. Twoim oczom ukaże się lista ostatnich zapisów, z których możesz wybrać dowolny i go wczytać. Aktualny stan gry nie zostanie nadpisany.

Następnie: Pentiment - umiejętności, najlepsze talenty

Spis treści: Pentiment - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Pentiment - upływ czasu, zadania ograniczone czasowo

Read this next