Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gry Xbox na Switchu. Pentiment i Grounded potwierdzone na konsoli Nintendo

W pierwszą z nich zagramy już jutro.

Podczas najnowszej konferencji Nintendo Direct, japoński producent potwierdził pierwsze dwie gry ekskluzywne Xboxa, które trafią na hybrydową konsolę. Jak się okazuje będą to produkcje studia Obsidian: kooperacyjne Grounded oraz przygodowe Pentiment.

Jak mogliśmy się dowiedzieć z prezentacji, w stylizowane na średniowieczne ilustracje Pentiment zagramy na przenośnej platformie już jutro (22.02.2024), podczas gdy survivalowe Grounded premierę będzie miało dopiero w kwietniu, a dokładnie 16.04.2024.

Oprócz tego zaprezentowano także wiele innych produkcji, które niedługo pojawią się na konsoli. Wśród nich znalazło się m.in. Star Wars: Battlefront Classic Collection, czyli remaster klasycznych strzelanek osadzonych w uniwersum Gwiezdnych Wojen wzbogacony o nowe mapy i postacie do wyboru, Monster Hunter Stories, czyli spin-off popularnego „myśliwskiego” RPG-a od Capcomu, czy w końcu Super Monkey Ball Banana Rumble - najnowsza odsłona kultowej serii gier zręcznościowych.

Całą półgodzinną konferencję można zobaczyć na YouTube.Zobacz na YouTube

Przypomnijmy, że Pentiment łączy w sobie elementy gry detektywistycznej oraz RPG-a. W grze wcielamy się w ilustratora Andreasa, który przybywa do opactwa Kiersau, aby dokończyć malunki na zamówionym przez Barona Rothvogela manuskrypcie. Władca zostaje niespodziewanie zamordowany, a jako winnego wskazano podstarzałego brata Piero, który wcześniej został odsunięty od prac nad księgą. Wierząc w niewinność duchownego, Andreas stara się odnaleźć prawdziwego mordercę.

Grounded to natomiast kooperacyjna gra survialowa. Gracze wcielają się w maksymalnie czwórkę nastolatków, która została zmniejszona do rozmiaru mrówek i musi przeżyć w stanowiącym teraz ogromne niebezpieczeństwo ogrodzie. Nagle pozornie niegroźne insekty, takie jak pająki, pszczoły i biedronki zaczynają stanowić śmiertelne zagrożenie. Członkowie zabawy muszą współpracować, zbierając zasoby i tworząc niezbędne wyposażenie, a także walcząc z przeciwnikami.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Pentiment

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze