Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pentiment - kapelusz, czy można odzyskać

Do czego potrzebna jest czapka Andreasa.

W Pentiment główny bohater może stracić swój kapelusz. Na tej stronie dowiesz się, gdzie Andreas gubi kapelusz, co się z nim dzieje oraz czy jest możliwość jego odzyskania. Poznasz także powód, dlaczego lepiej szybko znaleźć zgubę.


Na tej stronie:


Kiedy można stracić kapelusz?

W kościele znajdziesz ciemnoskórego mnicha: Sebhata. Gdy z nim porozmawiasz, możesz przyjąć jego zaproszenie na posiłek.

W trakcie kolacji, jedna z dziewczynek ukradnie kapelusz Andreasowi. Jest to córka piekarzy - Anna. Jeśli spróbujesz ją odwiedzić w jej domu, nie możesz podjąć dialogu i odzyskać czapki.

  • Uwaga: Posiłek z Sebhatem pozwoli Ci odblokować trofeum Pustogłowy (Empty-headed). Jako że niektóre działania mogą być utrudnione przy braku kapelusza, warto spożyć kolację w ostatnim dniu oraz po odzyskaniu pieniędzy dla Gertnerów.

Brak kapelusza - konswkencje

Brak nakrycia głowy u Andreasa wzbudza nieufność u niektórych mieszkańców. Głównie u brata Mathieu, przez co możesz mieć problem podczas rozmów z nim. Ma to miejsce przy próbie zdobycia od Mathieu wcześniejszej wypłaty, czy podczas przekonywania go o udzielenie zgody na rozkopanie grobu.


Co się stanie z kapeluszem?

Kapelusz Andreasa występuje w dalszej części gry jako element ubioru Anny w akcie drugim oraz pojawia się w akcie trzecim. Przy rozpoczęciu Aktu drugiego, Andreas posiada już nowe nakrycie głowy, dlatego brak starego kapelusza nie stanowi dla niego problemu.

Następnie: Pentiment - romans, czy jest możliwy

Spis treści: Pentiment - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Pentiment - umiejętności, najlepsze talenty

O autorze

Patrick Homa

Autor

Komentarze