Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pentiment - upływ czasu, zadania ograniczone czasowo

Kiedy czas w grze płynie, kiedy nie.

Na tej stronie wyjaśniamy kwestie związane z zarządzaniem czasem w Pentiment. Dowiesz się, czy można przewijać czas, czy godziny mijają podczas eksploracji lub stania w miejscu oraz czy występują w grze zadania ograniczone czasowo.


Na tej stronie:


Upływ czasu

Czas w grze mija tylko wtedy, gdy wykonujesz działania. Jeśli zostawisz włączoną grę i odejdziesz od komputera lub konsoli, czas nie posunie się do przodu. Możesz dzięki temu swobodnie zwiedzać świat i rozmawiać z ludźmi. Do działań wpływających na upływ czasu należą niektóre prace i pomoc innym, posiłki oraz przesłuchania w trakcie śledztwa, ale nie zwykłe dialogi.

Posiłki i sen zawsze zajmują tyle samo czasu. Jednak zadania związane ze śledztwem mogą mieć różną długość. W szczególnych przypadkach, takich jak udanie się w nocy do biblioteki w Akcie Pierwszym, bohater obudzi się kolejnego dnia nieco później, ponieważ po zmierzchu przebywał poza łóżkiem.


Jak sprawdzić aktualną porę?

Aktualna pora dnia jak i data, a także czas do zakończenia aktu, wyświetlone są po aktywacji menu pauzy. Gra podzielona jest na 3 akty po 3-4 dni, dlatego czas na eksplorację jest ograniczony i nie możesz zbadać wszystkiego podczas jednej rozgrywki.


Jak przewinąć czas?

Gra nie ma możliwości przyspieszenia lub cofnięcia upływu czasu. Jedyny sposób to kontynuowanie zadań fabularnych – aktualne cele znajdziesz w dzienniku. Najszybciej możesz „przewinąć” czas w trakcie pory posiłku i snu – możesz od razu pójść coś zjeść bądź położyć się spać, bez wykonywania innych działań.

Następnie: Pentiment - zapisywanie gry, autozapis

Spis treści: Pentiment - poradnik i najlepsze porady

Read this next