Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pentiment od projektanta Fallout: New Vegas ma datę premiery

Tajemnica morderstwa.

Detektywistyczna opowieść w nietypowym stylu od zasłużonego studia Obsidian - Pentiment - zadebiutuje 15 listopada na PC, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Od razu trafi też do Game Passa.

Prace prowadzi sam Josh Sawyer, doświadczony projektant odpowiedzialny w przeszłości między innymi za Pillars of Eternity czy Fallout: New Vegas. Nowy projekt jest znacznie mniej rozbudowany, choć z pewnością nie można odmówić mu ambicji i unikatowego podejścia do tematu.

Akcja toczy się w XVI wieku, a całość stylizowana jest graficznie na malunki z epoki. Wcielamy się w wędrownego artystę Andreasa Malera, który zostaje wplątany w serię skandali i morderstw, jakie rozgrywają się na przestrzeni 25 lat w fikcyjnym mieście Tassing i pobliskim klasztorze Kiersau.

Właśnie gracz zajmie się prowadzeniem śledztwa. Poszlak poszukamy w komnatach mnichów, a informacje zdobędziemy choćby podczas gry w karty w lokalnym wyszynku. Podejrzani są wszyscy, a Maler do samego końca nie będzie miał pewności, czy wskazał faktycznego winnego.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze