Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pad Steam Controller 2 powstaje - sugerują patent i pliki platformy Valve

Z przyciskami wykrywającymi siłę nacisku.

Valve pracuje nad Steam Controller 2, czyli nowym modelem wydanego w 2015 roku pada - wynika z patentu złożonego przez firmę oraz plików przeznaczonych dla deweloperów narzędzi Steamworks.

Dokument poświęcony sprzętowi zarejestrowano w czerwcu 2017 roku, a opublikowano w grudniu ubiegłego, ale dopiero niedawno został odkryty przez internautów. Dołączone szkice sugerują, że urządzenie otrzyma umieszczone przy uchwycie przyciski, które wykryją siłę nacisku użytkownika.

Szkic Steam Controller 2 z patentu Valve

Warto zaznaczyć, że podobne rozwiązanie zastosowano w kontrolerach przygotowanych przez Valve gogli rzeczywistości wirtualnej Index. Mechanizm - najpewniej działający tak jak w klasycznych analogach - mógłby być wykorzystywany w grach.

Oczywiście fakt zarejestrowania patentu nie oznacza, że będzie zrealizowany. W związanych z padami plikami Steamworks - narzędzi programistycznych dla deweloperów - zauważono jednak odniesienie do urządzenia, nazywanego Steam Controller V2.

Wzmiankę odnalazł internauta prowadzący w serwisie YouTube kanał Critical Input. Użytkownik zwrócił uwagę, że w kodzie wspomniano między innymi o opisanych w patencie przyciskach z opcją wykrywania siły nacisku użytkownika.

Oczywiście informacje są nieoficjalne i należy podchodzić do nich z dystansem. Niewykluczone jednak, że rzeczywiście firma Valve pracuje nad nowym modelem swojego kontrolera, choć nie jest jasne, kiedy ujawni urządzenie.

Źródło: PC GamesN

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły