Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Outlast 2 - poradnik i opis przejścia

Wszystkie misje, porady, sekrety, nagrania i listy.

Witamy w poradniku i solucji do Outlast 2. Jest to kolejna odsłona gry z gatunku survival horror, która została stworzona przez firmę Red Barrels. W drugiej części wcielamy się w bohatera, który znalazł się w niezbyt przyjaznych okolicznościach. Czeka nas więc sporo ciekawych zagadek i skradania się za plecami nieprzyjaciół.

Głównym bohaterem w Outlast 2 jest Blake Langermann, który wraz z żoną Lynn chce rozwikłać zagadkę śmierci nieznanej kobiety. Niefortunnie zostaną oni rozdzieleni przy granicach wioski, w której żyją kanibale. To właśnie oni będą stanowić największe zagrożenia przez większość rozgrywki.

W poradniku do Outlast 2 odnajdziecie dokładny opis przejścia wraz z pomocnymi obrazkami. Dowiecie się także jak pokonać najtrudniejsze momenty w grze i gdzie odnaleźć sekrety i znajdźki - fabularne nagrania i listy. Jeżeli jesteście fanami strachu, gryozy i trzymającej w napięciu rozgrywki, to świetnie trafiliście!

Życzymy miłej zabawy!


Opis przejścia

W tym miejscu zapoznasz się z dokładnym opisem kolejnych zadań, które poprowadzą cię przez grę podzieloną na rozdziały. Zamieszczone zostaną tu również wskazówki dotyczące odnajdywania baterii, bandaży i listów, a także dowiesz się w jakim momencie gry rozpocząć nagrywanie, aby uzupełnić wpisy fabularne.


Sekrety i znajdźki

W tym miejscu pomożemy odnaleźć ci wszystkie fabularne nagrania i listy znajdujące się w poszczególnych rozdziałach. Pozwolą ci one na lepsze poznanie świata gry. Dzięki nim odblokujesz także niektóre osiągnięcia. W rozdziale szóstym nie ma listów do zebrania.

Nagrania

Listy


Porady na start

- Jeżeli nigdy wcześniej nie grałeś w gry tego typu, zalecamy przed rozpoczęciem rozgrywki wejść w opcje grafiki i wybrać sobie odpowiedni poziom rozjaśnienia gry. Pozwoli ci to na minimalne ułatwienie rozgrywki kosztem części mrocznego nastroju.

- Naciskając klawisz Tab wejdziesz do obsługi kamery. Możesz zobaczyć tam wszystkie wcześniej nagrane filmy. W tym miejscu również dowiesz się o aktualnym celu obecnego zadania. Jest on opisany żółtą czcionką.

- Gdy nagrywasz wideo z ważnymi fragmentami fabularnymi, zwróć uwagę na migający czerwony punkt obok napisu REC. Gdy takowy występuje, oznacza to, że nagrywasz prawidłowy fragment.

- Gdy znajdujesz się na skarpie lub wysoko zamieszczonej półce, uważaj, aby zeskoczyć z niej w bezpieczny sposób. Zejście za pomocą skoku kończy się zazwyczaj wylądowaniem w nieodpowiednim miejscu i ryzykiem utraty zdrowia lub śmierci.

- Aby zregenerować swoje zdrowie bądź uzupełnić baterię w kamerze, należy otworzyć ekwipunek za pomocą klawisza Tab. Po tej czynności skieruj kamerę w dół na kurtkę bohatera. Zauważysz tam dwie kieszenie - w lewej znajdują się baterie, zaś w prawej bandaże. Również w trakcie używania kamery możesz uzupełnić baterię za pomocą klawisza R.

Zobacz: Poradniki do gier - darmowe, kompletne solucje

- Uważaj, aby nie wbiegać w ogień czy kolczaste pułapki. Zadają one obrażenia bohaterowi, które mogą spowodować nawet śmierć.

- Pamiętaj, że w Outlast 2 główny bohater nie potrafi się bronić. Twoim głównym sposobem walki z przeciwnikami jest ucieczka lub ukrycie się. Dlatego idąc przed siebie zwracaj uwagę na beczki i szafy, które często będziesz napotykał w trakcie gry. Warto również zapamiętać ich położenie w razie konfrontacji z przeciwnikiem i konieczności nagłej ucieczki.

Komentarze