Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Outlast 2 - Rozdział 1: Księga Rodzaju - kaplica i kopalnia

Jak dostać się do kaplicy, uciec przed przeciwnikami i znaleźć drogę do kopalni.

Teraz musisz przedostać się przez ogrodzenie - popchnij wóz w kierunku bramy, a następnie przeskocz przez płot. Udaj się w lewo, aby ominąć kobietę z nożem. Gdy zauważysz oświetlone przejście poczekaj tutaj aż wcześniej wspominana postać pojawi się tutaj. Szybko wróć do wcześniejszego miejsca i udaj się do budynku za krzyżem. Znajdziesz tam list, baterie i bandaż. Prawdopodobnie za tobą będzie stała znowu kobieta z nożem, omijaj ją ponieważ przy każdym kontakcie zacznie cię atakować.


Opis poprzedniej części zadania znajdziesz tutaj - Outlast 2 - Rozdział 1: Księga Rodzaju - wioska kultystów, kanibale.


Idź drogą między budynkami i skręć w lewo do otwartego domu, znajdziesz tam bandaż. Skręć w lewo i idź cały czas przed siebie - obok krzyża na pulpicie odnajdziesz list. W tym miejscu na środku placu w drewnianej toalecie odnajdziesz dodatkową baterię. Teraz wróć na główną drogę, a po chwili pojawi się ponownie kobieta z kilofem. Przed wozem po prawej stronie znajduje się dziura, szybko przejdź przez nią. Uciekaj przez chwilę przed kobietą do momentu, aż będziesz w stanie przepchnąć wóz pod bramę.

Wóz musi zostać ustawiony w takiej pozycji, abyś mógł przez niego przeskoczyć.

Gdy już to zrobisz udaj, się na drugą stronę ogrodzenia. Idź przed siebie, aż zauważysz drzwi do domu po prawej stronie - wejdź do środka. Udaj się do pokoju po lewej stronie, podnieś baterię i przesuń regał. W środku odnajdziesz list. Wyjdź z domu i udaj się w kierunku wisielca, po lewej stronie nagraj kaplicę, aby otrzymać wpis. Idź w kierunku kaplicy i skręć w pierwsze możliwe przejście w lewo, na końcu tej drogi odnajdziesz list. Wróć na poprzednią ścieżkę i wejdź do kaplicy.


Droga do kopalni

W środku podnieś list i wejdź do głównego pomieszczenia, a następnie podejdź do torturowanego człowieka i po krótkiej rozmowie wejdź do konfesjonału. Po całym zdarzeniu nagraj martwe ciała. Wychodząc z kaplicy będziesz ścigany, biegnij więc cały czas przed siebie. Gdy zauważysz budynek z przesuwnymi drzwiami, wejdź do środka i pobiegnij w lewo. Następnie otwórz drzwi i wbiegnij po schodach na górę, po czym przeskocz na drugą stronę. W tym miejscu możesz już spokojnie podnieść baterię.

Zeskocz na dół i przeczołgaj się pod małą dziurą w płocie. Wejdź do domu i przejdź do następnego pomieszczenia, tam przeczytaj list. Wychodząc z domu oknem, udaj się do następnego budynku naprzeciwko faceta przy ognisku. Drzwi są zaryglowane, dlatego wskocz oknem, a w środku odnajdziesz list. Gdy już zapoznasz się z jego treścią, czas wrócić ponownie w pola kukurydzy. Skręć maksymalnie w lewo i trzymając się tej strony, po czym biegnij cały czas przed siebie. Jeżeli chcesz uniknąć niebezpieczeństwa, skradaj się.

W końcu dobiegniesz do następnego budynku - wejdź do środka, włącz tryb nocny i zarygluj drzwi za sobą. Twoim zadaniem jest zatrzymanie koła. W pokoju po lewej stronie znajdziesz fragment maszyny i bandaż. Wyjdź z budynku drugimi drzwiami, po drodze zwróć uwagę na rozerwane ciało, a następnie wejdź po schodach do góry. W tym miejscu umieść kołowrotek - w ten sposób zatrzymasz dopływ wody. W tym momencie musisz uważać na patrolujących przeciwników. Musisz dostać się do środka budynku w miejsce, gdzie wcześniej leżało przerwane ciało.

Przejdź pod kołami i szybko wybiegnij z budynku skręcając w lewo. Gdy zauważysz przepaść, skocz w nią. Gdy już wstaniesz, przejdź się polem i odszukaj zagrody z wodą. Na krześle odnajdziesz baterię. Następnie wróć do oświetlonego miejsca z domami.

W tym miejscu zauważysz małą dziurę w ścianie, przejdź nią, aby odnaleźć list.

Prócz listu podnieś bandaż i baterię, następnie wyjdź z pomieszczenia tym samym wejściem. Wychodząc, skręć dwa razy w prawo, aż zauważysz kobietę z kilofem. Biegnij z powrotem do miejsca z listem, lecz zamiast wchodząc do środka w tym momencie, idź dalej prosto i przejdź przez lukę do stajni. W środku znajdziesz bandaż. Niestety, na ten moment nie możesz odblokować przejścia. Wróć teraz w miejsce, skąd wyszedł przeciwnik.

Skręć w prawo za oświetlonym miejscem i odszukaj dziury w płocie. Przechodząc przez nie zauważysz przejście do kopalni, lecz na ten moment jest zamknięte. Udaj się więc w drugą stronę. Po chwili zobaczysz truchła krów, aż w końcu znajdziesz rzeźnię, którą musisz nagrać. Przejdź przez środek i skręć w lewo, w końcu zaważysz wiszący łańcuch. Użyj go trzy razy, po czym podnieś wiszący hak. Zeskocz teraz na dół, aby odnaleźć list, po czym wróć do wcześniejszego miejsca. Teraz musisz wrócić do stajni, w której potrzebowałeś tego przedmiotu.


Spis treści: Outlast 2 - poradnik i opis przejścia

Następnie: Outlast 2 - Rozdział 2: Księga Hioba - most, koszmar w szkole, Golgota


Biegnij cały czas nie odwracając się, w środku nałóż hak i szybko pociągnij dwa razy za łańcuch, po czym przeczołgaj się pod odblokowanym przejściem. Teraz idź drogą cały czas przed siebie, zatrzymaj się na chwilę aby spojrzeć na kopalnię. Dzięki temu otrzymasz osiągnięcie, idąc dalej dojdziesz w końcu do krzyżów. Z drewnianego pulpitu podnieś list i udaj się do budynku wskakując przez dziurę nad drzwiami. Ponownie znajdziesz się w koszmarze. Nagraj rysunek znajdujący się przed tobą i pobiegnij korytarzem w lewo. W drugiej sali znajdziesz pierwszy fragment rysunku wisielca, wyjdź zamkniętymi drzwiami i pobiegnij w drugą część korytarza.

Przejdź przez lekko otwarte drzwi i podejdź do maszyny wyświetlającej obraz na ścianie. Przesuń go maksymalnie w lewo a potem do przodu tak, aby napis mógł zostać odczytany. Następnie wróć do miejsca, w którym rozpoczynał się koszmar. Pojawią się nowe drzwi, przejdź przez nie i biegnij w kierunku wyjścia. Drzwi są jednak zamknięte i musisz biegać od jednym do drugich, aż akcja sama nie potoczy się dalej. Wejdź do pokoju po lewej stronie i przesuń wózek na kółkach tak, aby wejść do wentylacji. Idź cały czas przed siebie, aż w końcu wrócisz do realistycznego świata.

O autorze
Komentarze