Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Outlast 2 - Rozdział 1: Księga Rodzaju - wprowadzenie, pierwsi przeciwnicy

Jak znaleźć Lynn, zmierzyć się z pierwszymi przeciwnikami i wydostać się z koszmaru.

Gra rozpocznie się od snu, w którym niewiele zostanie wyjaśnione. Po krótkiej chwili znajdziesz się w helikopterze, gdzie wraz z Lynn zaczniesz nagrywać reportaż. Następnie akcja przeniesie się do zupełnie innego miejsca. W tym momencie otrzymasz możliwość kontroli nad postacią. Idź cały czas przed siebie i na końcu korytarza skręć w prawo. Zauważysz idącego mężczyznę, podążaj za nim. Po chwili drzwi zostaną zatrzaśnięte, więc odwróć się. Akcja zostanie ponownie przeniesiona do realistycznego świata.


Odnalezienie Lynn

Znajdziesz się w miejscu katastrofy helikoptera. Za pomocą przypisanego przycisku wydostań się spod fragmentu blachy. Udaj się następnie w kierunku rozbitego śmigłowca. Zeskocz w dół ze skarpy, która znajduje się po lewej stronie i idź przed siebie. Gdy będzie trzeba, przeskocz na drugą stronę, a następnie zejdź ze skarpy w dół.

Podążaj teraz przy krawędzi ściany i przy samym końcu bezpiecznie zejdź na dół. Biegnąc w kierunku wraku uważaj na dziurę. W pewnym momencie gra nauczy cię nagrywać ważne momenty fabularne. Za pomocą wyznaczonych klawiszy unieś kamerę i rozpocznij nagrywanie. Zwróć uwagę na migający czerwony punkt obok napisu REC. Określa on prawidłowość nagrywanego fragmentu fabularnego. Gdy załaduje się czerwony pasek, odłóż kamerę i udaj się za helikopter.

Bandaże jak i Baterie oznaczone są połyskliwym, białym kolorem.

Podnieś znajdujący się tam bandaż i odwróć się, aby odnaleźć zejście w dół. Aby wystrzec się ciemności, wyjmij kamerę i włącz tryb nocny. Pamiętaj tylko, że każde używanie noktowizora powoduje szybsze rozładowywanie się baterii. Podążaj w kierunku żarzącego się ognia, aż odnajdziesz ciało przywiązane do pnia. Nagraj kamerą to zdarzenie, aby uzupełnić wpis. Następnie skręć w prawo i idź cały czas przed siebie.

Nie bój się teraz podbiec, aby oszczędzić na utracie baterii. Gdy dojdziesz do końca tej drogi, zauważysz osadę. W tym momencie wyłącz tryb nocy i nagraj zdarzenie. Zbiegnij na dół, uważając na kaktusy, które mogą cię zranić. Przeskocz przez płot. W domu po lewej stronie drzwi są zaryglowane. Zmierzaj więc cały czas w dół, aż będziesz w stanie wyraźnie zauważyć rower.


Eksploracja i pierwsi przeciwnicy

Włącz tryb nocy w kamerze i wejdź do domu po prawej stronie. Odnajdziesz tam pierwszy list i baterie. Wyjdź z domu i udaj się w kierunku roweru. Nie przejmuj się ludźmi, którzy zaczynają się pojawiać i idź na wprost od roweru. Obok ciała z lalką znajduje się dom, do którego możesz wejść. W środku odnajdziesz kolejny list i bandaż. Wyjdź z domu, włącz tryb nocny i udaj się dalej przed siebie.

Po chwili zauważysz ołtarzyk z lalkami, który rozłożony został przy płocie. Przytrzymaj na nim widok, aby nagrać nowe zdarzenie do spisu. Następnie udaj się do domu obok ołtarzyka. Wejdź przez okno i udaj się do zaryglowanych drzwi. Otwórz je i wyjdź na zewnątrz.

Niektóre drzwi możesz zaryglować w dowolnym momencie, pamiętaj o tym w późniejszych etapach gry.

Podejdź do dziury w płocie i kucnij, aby przejść dalej. Włącz tryb nocny i podążaj ścieżką cały czas w dół, aż w końcu zobaczysz kolejną chatę. Zejdź do piwnicy i przeczytaj list. Włącz tryb nocny i idź cały czas przed siebie, aż wyjdziesz z piwnicy. Po wyjściu biegnij przed siebie, aż dojdziesz do bramy, pod którą musisz się przeczołgać. W domu przed tobą znajdziesz baterie. Obejdź go i idź w kierunku przygaszonego ogniska. W tym miejscu czeka cię pierwsze spotkanie z przeciwnikiem.

Gdy już zauważysz postać idącą w twoim kierunku, odwróć się i obiegnij chatę, w której leżała bateria. Po tej czynności biegnij w miejsce skąd wychodziła kobieta. Po lewej stronie jest dom z zamkniętymi drzwiami, ale możesz wejść do niego przez okno. Szybko z tego skorzystaj - w środku znajdziesz bandaż i baterie. Odrygluj drzwi i zamknij okno, a następnie wyjdź z domu.

Pamiętaj, aby ciągle zachowywać ostrożność, ponieważ wróg czai się w tym miejscu. Gdy wyjdziesz skręć w lewo, a następnie szybko biegnij w kierunku szopy i przeczołgaj się w miejscu do tego przeznaczonym. Przeskocz przez dwie blokady i przełóż skrzynię tak, aby znajdowała się pod rozwaloną drabiną. Wejdź na górę, a znajdziesz tam następny list. Idź w jednym możliwym kierunku i przeczołgaj się, aż w końcu spadniesz na dół.

Skręć w lewo i wyjdź otwartym oknem. Następnie udaj się do domu z zapalonymi światłami, zarygluj drzwi i podsłuchaj za pomocą mikrofonu czy nikt nie stoi za drzwiami. Gdy już będziesz pewny, że możesz wyjść, otwórz powoli drzwi i skradaj się w kierunku faceta bujającego się na krześle. Po prawej stronie zauważysz wysoką trawę, wejdź do niej cały czas trzymając przycisk skradania się. To miejsce patrolować będą kanibale, dlatego musisz szczególnie uważać.

Pamiętaj, że możesz korzystać z wielu miejsc i rzeczy, aby się ukryć. Są to między innymi: beczki, szafy, łózka, wysokie trawy czy zamknięte domy.

Gdy już znajdziesz się w krzakach, skręć w prawo tak, abyś szedł za wiatą. W końcu zauważysz ubikację i kolejny dom. Udaj się w trawę znajdująca się obok okna tego budynku, następnie sprawdź czy nikogo tam nie ma. Gdy już jesteś pewny bezpieczeństwa, idź w kierunku drzwi frontowych domu.

Naprzeciwko niego znajdują się beczki. Wejdź do jednej z nich i przeczekaj, aż przeciwnicy odejdą. Gdy upewnisz się o swoim bezpieczeństwie, wyjdź z niej i szybko skręć w lewo. Biegnij tak, abyś znalazł się za domem. W końcu zauważysz wóz z sianem, za którym skręć w lewo. Znajdziesz tam baterię. W trakcie tego biegu otumani cię białe światło, które sprawia też, że przeciwnicy są chwilowo nieagresywni.

Biegnij w jedynym możliwym kierunku. Po drodze znajdziesz list leżący przy ciele kobiety. Przeczytaj go i idź dalej. W końcu dotrzesz do oświetlonej drogi ze świecami. Nagraj to miejsce, aby otrzymać wpis. Na końcu drogi brama będzie zamknięta, więc skorzystaj z dziury w płocie, która znajduje się po lewej stronie. Następnie udaj się do kościoła i skorzystaj z drzwi, które znajdziesz po prawej stronie. Przeczytaj list i udaj się do kolejnych drzwi.

Idź cały czas przed siebie, aż znajdziesz klatki z ludźmi wewnątrz. Zanim wejdziesz do tego pomieszczenia, spójrz na ścianę, odnajdziesz tam klucz. Podnieś go i wchodząc do następnego pokoju wskocz do dziury przed tobą. Odnajdziesz tam kolejny list, a po przeczytaniu wespnij się z powrotem na górę. Podejdź do okna i podnieś baterię, następnie odszukaj otwartą klatkę leżącą na ziemi. Przejdź pod nią i otwórz zamknięte drzwi kluczem.

Podnieś bandaż i idź korytarzem. Gdy zauważysz drabinę, skorzystaj z niej. Drzwi w tym pokoju są zaryglowane, dlatego udaj się na piętro wyżej. Znajdziesz tam kolejny list do wpisu. Wyjdź przez drzwi i idź korytarzem cały czas przed siebie. Gdy zauważysz otwarte okno, wyskocz przez nie. Teraz czeka cię krótki przerywnik filmowy, po którym ponownie odzyskasz kontrolę nad postacią.


Sposób na ucieczkę z koszmaru

Po odzyskaniu kontroli nad postacią idź drogą, którą poszła sekta. Po chwili zauważysz kolejną osadę. W pierwszej kolejności udaj się za dom, który znajduję się po lewej stronie. Na moście patrolować będzie jeden z przeciwników, dlatego kucaj i chowaj się za kamieniami, aby cię nie zauważył. Idąc za domem zauważysz następny, lecz nie wchodź do środka. Obserwuj patrolującego wroga, a kiedy odwróci się do ciebie plecami i zacznie iść w drugim kierunku, skradaj się po moście tak, aby cię nie zauważył.


Spis treści: Outlast 2 - poradnik i opis przejścia

Następnie: Outlast 2 - Rozdział 1: Księga Rodzaju - wioska kultystów, kanibale


Gdy już przejdziesz cały most, wejdź przez okno domu, który znajduję się po lewej stronie. Otwórz drzwi, które są już lekko przechylone i idź do domu naprzeciwko ciebie. Gdy wejdziesz przez drzwi, rozpocznie się kolejny koszmar. Przejdź do pokoju obok i nagraj zdarzenie patrząc na tablice do pisania. Następnie wyjdź z sali muzycznej i biegnij cały czas w kierunku napisu „EXIT”, następnie wyjdź ze szkoły. Teraz musisz odnaleźć otwarte drzwiczki. Skorzystaj z trybu nocnego w kamerze i idź cały czas przed siebie. Gdy dojdziesz do płotu, skręć w prawo i idź tak długo, aż nie znajdziesz wyjścia. Po chwili akcja przeniesie się do innego miejsca.

Podążaj za mężczyzną aż do jego domu i wejdź tam do piwnicy. Włącz tryb nocny - znajdziesz tutaj bandaż. Połóż się spać. Gdy już się obudzisz, idź w kierunku wyjścia, oderwij deskę i wejdź na górę. Nagraj ciało zabitego człowieka, aby uzupełnić kolejny wpis i podejdź do jego łóżka - na stoliku znajdziesz list. Wychodząc z domu idź jednym możliwym przejściem cały czas przed siebie, aż zobaczysz pomost. Wejdź na niego i podnieś baterie. Na krańcu mostu zeskocz do wody i płyń cały czas w prawo.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Outlast 2

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze