Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy Hitman ukaże się w odcinkach

Prolog i pierwsza lokacja za 15 dolarów, zaczynając od 11 marca.

Hitman po raz kolejny zmienia model wydawniczy. Tym razem zdecydowano się na „prawdziwie odcinkowe podejście”. Premiera to nadal 11 marca, ale tego dnia otrzymamy prolog i tylko jedną lokację - Paryż - za 15 dolarów (ok. 61 zł).

Nowy Hitman, nowy model sprzedaży

Następna „miejscówka” - we Włoszech - zadebiutuje w kwietniu, a Maroko odwiedzimy w maju. W późniejszym okresie tego roku wykonamy jeszcze zlecenia w Tajlandii i Stanach Zjednoczonych oraz w Japonii, na zakończenie.

Poza lokacjami otrzymamy też inną zawartość - aktualizacje publikowane będą raz w miesiącu. Deweloperzy planują też cotygodniowe „wydarzenia”.

„Postanowiliśmy skoczyć na głęboką wodę i wydać Hitman jako prawdziwie odcinkową produkcję” - zapewnia Hannes Seifert, szef odpowiedzialnego za prace studia Io-Interactive.

Zobacz: Hitman - poradnik i opis przejścia

„Po części chcemy się upewnić, że każda z lokacji jest dopracowana na poziomie, jakiego oczekujemy od odsłony tej serii. Ale główny powód jest taki, że w ten sposób możemy stworzyć żyjącą grę, która będzie rozwijała się wraz z upływem czasu i stanie się bazą na przyszłość.”

„To pierwsza gra w linii fabularnej, która będzie kontynuowana i rozwijana w przyszłych częściach cyklu Hitman” - dodaje Seifert w wiadomości prasowej.

Każda kolejna lokacja poza paryskim wstępem będzie już nieco tańsza, wyceniona na 10 dolarów. Inna opcja to przepustka sezonowa, gwarantująca drobną oszczędność w porównaniu z pojedynczymi zakupami.

Całość ukaże się ostatecznie również na płycie, pod koniec roku. Nie podano kwot w euro. Do tego edycja kolekcjonerska z figurką Agenta 47, krawatem ze spinką i albumem z grafikami koncepcyjnymi, ale bez dysku z grą.

Posiadacze PlayStation 4 otrzymają na wyłączność zestaw kontraktów do wykonania, po jednym w każdej lokacji. Zaplanowano też testy beta - od 12 lutego na PS4 i od 19 lutego na PC. Gra ukaże się też na Xbox One.

Dotychczas zakładano, że Hitman ukaże się 11 marca, oferując trzy lokacje: Paryż, Sapienzę we Włoszech i Marrakesz w Maroku. IO Interactive planowało udostępnić kolejne w kwietniu (Tajlandia), maju (Stany Zjednoczone) i w czerwcu (Japonia).

Komentarze