Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa postać z Apex Legends to plagiat? Tak twierdzą twórcy niezależnej strzelanki

Wskazują na podobieństwa.
  • Twórcy BulletVille zarzucają autorom Apex Legends skopiowanie postaci
  • Obawiają się, że sami mogliby paść ofiarami oskarżeń o plagiat

Niedawno Respawn Entertainment zaprezentowało postać, która pojawi się w Apex Legends w ramach kolejnego sezonu rozgrywek. Niezależne studio NOWWA twierdzi jednak, że nowy bohater to plagiat.

Wspomniany zespół pracuje obecnie nad BulletVille - sieciową strzelanką, która obecnie znajduje się w fazie zamkniętych testów. Produkcja oferuje kilku różnych herosów, w tym kosmicznego bandytę o imieniu Hunter.

NOWWA twierdzi, że wymienioną postać mocno przypomina Fuse - bohater, który zmierza do Apex Legends. W oświadczeniu dla PC Invasion studio zwraca uwagę na podobieństwa: fryzurę i zarost, opaskę na lewym oku, mechaniczne ramię, pas z wizerunkiem czaszki, strój i naszyjnik.

Hunter z BulletVille (po lewej) i Fuse z Apex Legends (po prawej)

Autorzy BulletVille są przekonani, że wspólne elementy nie są przypadkowe. Tłumaczą, że pod koniec ubiegłego roku w siedzibie EA zorganizowano testy gry - najpewniej, by zainteresować firmę wydaniem projektu - w związku z czym Respawn Entertainment mogło widzieć Huntera.

„Cieszymy się, że zespół odpowiedzialny za Apex Legends polubił styl Huntera na tyle, że postanowił go odtworzyć we własnej grze. Liczyliśmy nawet na ewentualny crossover! Niemniej obawiamy się, że jako niewielki niezależny producent, którego tytuł jeszcze się nie ukazał, to my zostaniemy oskarżeni o plagiat” - napisano w komunikacie.

EA i Respawn Entertainment na razie nie odnieśli się do oskarżeń. Fuse pojawi się w Apex Legends wraz ze startem 8. sezonu, który rozpocznie się 2 lutego. BulletVille powinno zaś zadebiutować jeszcze w tym roku.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze