Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Niemal 10 procent posiadaczy Resident Evil 7 gra na PS VR

Co daje 87 tys. zestawów.

Trudno o dokładne dane sprzedaży na temat zestawów rzeczywistości wirtualnej, które nie okazały się być zapowiadaną rewolucją na miarę akceleratorów grafiki. Dzięki Resident Evil 7 dowiadujemy się jednak, że na rynku jest co najmniej 87 tysięcy PlayStation VR.

Jak wynika ze statystyk opublikowanych na oficjalnej stronie, niecałe 9,5 procenta posiadaczy gry postanowiło sprawdzić produkcję na PS VR, co oznacza 87061 osób.

Gracze zabili 35,5 mln przeciwników

Witryna obejmuje kopie sprzedane na PC, PS4 i Xbox One. Jeśli 9,5 proc. przekłada się na 87 tysięcy, to ogólną sprzedaż gry można określić na 967 tysięcy.

Jak wiemy, Capcom chwalił się wysłaniem do sklepów już 2,5 miliona egzemplarzy. Warto jednak dodać, że wspominana strona ze statystykami śledzi jedynie osoby ze sprzętem podłączonym do sieci i wysyłające informacje na temat swoich poczynań.

Jest też sporo innych ciekawych danych. Gracze spędzili w Resident Evil 7 już 776 lat, pokonali niemal 18 milionów kilometrów i zabili 35,5 mln przeciwników - najczęściej strzałami w głowę.

Otwarto 217,7 mln drzwi, aktywowano 2,2 mln pułapek, pochłonięto 3,6 mln leczących ziół i wbito niemal 6 tysięcy kul bilardowych.

Fabuła gry skupia się na postaci Ethana Wintersa, który otrzymuje wiadomość od żony uznanej za zmarłą. Podąża tropem prowadzącym do opuszczonego domu rodziny Bakerów.

Zobacz: Resident Evil 7 - Poradnik, Solucja

Sam bohater dysponować ma znacznie niższymi umiejętnościami „bojowymi" niż protagoniści z wcześniejszych odsłon cyklu - ale nadal potrafi się bronić.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze